آغاز عملیات استقرار سامانه های خورشیدی ۱۰۰ کیلو واتی در ۱۰ واحد صنعتی 

6

رئیس کمیسیون انرژی، صنایع پالایشی و پتروشیمی اتاق اصفهان گفت: عملیات اجرایی استقرار سامانه های خورشیدی ۱۰۰ کیلو واتی در ۱۰ واحد صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی بنا بر مصوبه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی شاخص اقتصاد به نقل از  روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، اکبر لباف درششمین جلسه کمیسیون انرژی، صنایع پالایشی و پتروشیمی اتاق بازرگانی اصفهان افزود: با توجه به ظرفیت های حوزه انرژی و کسب و کارهای مرتبط موجود با این حوزه در استان اصفهان و وجود صنایع بزرگ و شرکت های فعال در زمینه پالایش نفت و تولید محصولات هیدروکربنی و انرژی های تجدید پذیر همچنین پیمانکاران توانمند در زمینه طراحی و تأمین تجهیزات، تأسیس دفتر انرژی ضروری بود.
وی هدف اصلی این دفتر را پیگیری و تسهیل امور مربوط به حوزه انرژی و توسعه کسب و کارهای مرتبط با این حوزه بیان کرد و از پیگیری های کمیسیون انرژی اتاق اصفهان برای کمک به رفع مشکلات واحدهای فعال در حوزه فراورده های نفتی و تسکیل جلساتی در این خصوص خبر داد.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان همچنین با اشاره به عبور خطوط نفت از اصفهان، بر ضرورت استفاده حداکثری از این ظرفیت در پروژه های پیمانکاری بخش خصوصی و کمک به افزایش اشتغال و رونق اقتصادی تاکید نمود.
در ادامه این جلسه که با حضور نمایندگانی از شرکت توزیع برق اصفهان، پتروشیمی، پالایشگاه، شهرداری، شرکت شهرک های صنعتی، سندیکای صنعت برق و شرکت صنایع اپتیک ایران برگزار شد، سارا صالحی، مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان از آغاز عملیات اجرایی استقرار سامانه های خورشیدی ۱۰۰ کیلو واتی در ۱۰ واحد صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی بنا بر مصوبه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خبر داد و افزود: تاکنون امکان سنجی هفت واحد انجام شده و تا آغاز هفته آینده تعداد این واحدها به ۱۰ عدد خواهد رسید.
وی ایجاد مشوق های بانکی در نحوه بازپرداخت تسهیلات اعطایی برای نصب سامانه های خورشیدی و کاهش نرخ سود تسهیلات و تسهیلگری در ارائه تضامین وام های اعطایی را نیروی محرکه واحدهای صنعتی و سرمایه گذاران برای ورود به این حوزه دانست.
احمدرضا صافی، عضو کمیسیون انرژی اتاق اصفهان و رئیس سندیکای صنعت برق ایران نیز پراکندگی اقدامات و تصمیمات در حوزه انرژی را موجب سردرگمی فعالان این عرصه دانست و بر ضرورت مدیریت واحد و متمرکز شدن فعالیت ها در قالب یک مرکز یا نهاد تاکید کرد.
مهدی مسایلی، عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی اصفهان و دبیر سندیکای صنعت برق نیز از برگزاری وبینار دستورالعمل نحوه جبران آثار ناشی از افزایش قیمت ارز در پیمان های ریالی فاقد تعدیل و بخشنامه تنقیح و تلخیص مقاطعه کاران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبرداد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد