آغاز فعالیت دفتر انرژی های تجدیدپذیر اتاق بازرگانی اصفهان

8

نخستین جلسه دفتر انرژی های تجدیدپذیر اتاق بازرگانی اصفهان با حضور نمایندگانی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، اتاق بازرگانی، شرکت توزیع برق، برق منطقه ای و شهرداری اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه که به بررسی پیشنهادهای اعضا درخصوص وظایف و ساز و کارهای اجرایی این دفتر اختصاص یافت، اکبر لباف، رئیس کمیسیون انرژی، صنایع پالایشی و پتروشیمی اتاق بازرگانی اصفهان، تشکیل دفتر انرژی های تجدیدپذیر را نتیجه پیگیری های کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی اصفهان و تصویب تشکیل آن در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان بیان کرد.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان هدف از راه اندازی این دفتر را متمرکز نمودن فعالیت های دستگاه های مختلف استان در حوزه انرژی های تجدیدپذیرعنوان و ابراز امیدواری کرد با حمایت اتاق بازرگانی و استانداری بتوان اقدامات موثری در این حوزه در سطح استان انجام داد.
در ادامه جلسه، ایجاد مکانیزم تشویقی برای تولید محصولات موردنیاز انرژی های تجدیدپذیر، کمک به تکمیل زنجیره تأمین انرژی های خورشیدی، ایجاد هم افزایی در اقدامات صورت گرفته در سطح استان در حوزه انرژی و کمک به رفع چالش های این حوزه، تشویق بخش خصوصی به ایجاد سامانه های ۱۰۰ کیلو وات در شهرک های صنعتی و الزام ارگان های دولتی به نصب پنل های خورشیدی؛ از جمله اهداف راه اندازی این دفتر در اتاق بازرگانی اصفهان عنوان شد.
همچنین تاکید شد: ایجاد مشکلاتی در چرخه واگذاری زمین و وجود مشکلاتی در تامین منابع مالی در این حوزه از جمله مشکلات ورود سرمایه گذاران به بحث انرژی های تجدیدپذیر بوده که با تعامل و همکاری هرچه بیشتر دستگاه های اجرایی مربوطه و با حمایت استانداری و پارلمان بخش خصوصی اصفهان می توان این موارد را مرتفع نمود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد