آمادگی واحدهای فولادی برای تامین سرمایه طرح های اکتشافی و بهره برداری محدوده های سنگ آهن

16

در نشست مشترک کمیته های صنایع معدنی و کانی های فلزی و غیرفلزی ذیل کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان که با هدف تامین بخشی از سنگ آهن مورد نیاز واحدهای فولادی استان اصفهان و فعالسازی معادن کوچک با حضور معاونان فولاد مبارکه و ذوب آهن برگزار شد.

 به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد ،سید یاسر طیب نیا معاون امور معادن فولاد مبارکه در این نشست گفت: با توجه به تنوع محدوده های معدنی و شرایط متفاوت هر بهره بردار پیشنهاد می شود هر معدن و بهره برداری بصورت خاص مدل تفاهم ویژه خود را تنظیم کنیم.

وی افزود:بر اساس مصوبه هیات مدیره بودجه مناسبی برای عملیات اکتشاف محدوده های سنگ آهن وجود دارد و این شرکت آمادگی کامل برای پوشش این هزینه ها دارد.

محمد سرجوقیان معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان اصفهان  ضمن اعلام حمایت و همکاری کامل در زمینه طرح کمیسیون معادن اتاق بازرگانی، اعلام کرد:معادنی که با اخطار سازمان معادن خود را فعال نکنند به سمت اعمال قانون و سلب صلاحیت خواهند رفت.

حسام الدین فرهادی نسب مشاور کمیسیون معادن در این نشست گفت:کمیسیون پیگیر عملیاتی شدن تفاهم نامه سه جانبه برای تامین سنگ آهن واحدهای فولادی استان است و پیشنهاد می شود کارگروه تخصصی زنجیره تامین با حضور نمایندگان واحدهای فولادی، اتاق بازرگانی و سازمان صمت برای تهیه گزارشات تخصصی هر معدن تشکیل شود.

 وی اضافه کرد:با توجه به دستور کار برنامه های سال جاری وزارت صمت و حضور رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات استان در جلسه پیشنهاد می شود تفاهم نامه ای برای سرمایه گذاری فولاد مبارکه در مباحث اکتشافی تنظیم گردد.      

رضا اسلامی مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات استان اصفهان در این نشست از  پتانسیل  مستعد سنگ آهن برای تامین سنگ آهن مورد نیاز واحدهای فولادی خبر داد و گفت:این سازمان  برای جذب سرمایه گذاری و تهیه اطلاعات لازم محدوده های از طریق ژئوفیزیک هوایی آمادگی دارد.

حسن محمدی  مدیرعامل پویش معادن ذوب آهن در این نشست گفت: با توجه به مشکلات اداری و تاخیر در امور مکاتبات و ارجاعیات برخی امور، خواستار تسریع و حذف بروکراسی در امور اداری و مکاتبات شد تا امور عملیاتی در زمان مناسب انجام گیرد.       

در پایان جلسه مقرر شد با توجه به لیست ارسالی از طرف سازمان صمت استان و معرفی معادن جلسات و بازدیدها بصورت فشرده انجام شود و نتایج و گزارشات تا پایان خرداد سال جاری برای تصمیمات نهایی در اختیار کارگروه زنجیره تامین قرار گیرد.                                                                              

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.