ابداع حسگری برای ارزیابی مواد مغذی محصولات کشاورزی

15

تیمی از اتحادیه MIT سنگاپور برای تحقیقات و فناوری (SMART)حسگر جدیدی را ابداع کرده اند که می تواند به کشاورزان برای ارزیابی مواد مغذی گیاهان کمک کند.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از نیواطلس؛ اگر گیاهان زراعی به اندازه کافی مواد مغذی دریافت نکنند، معمولاً سطح نیتروژن پایین تر از حد نرمال دارند. یک دستگاه جدید قابل حمل به کشاورزان امکان می دهد تا سطح را در محل بررسی کنند، بنابراین آنها می توانند در اسرع وقت رسیدگی به مشکل را شروع کنند.

این ابزار نمونه توسط تیمی از اتحادیه MIT سنگاپور برای تحقیقات و فناوری (SMART) ساخته شده است، در واقع یک حسگر طیف سنجی Raman جمع و جور است.

مانند همتایان اندازه کامل خود، با تاباندن نور لیزر تک رنگ به یک نمونه – در این مورد، یک برگ زنده – کار می کند. مولکولهای موجود در آن ماده در پاسخ می لرزند و نور را به روشی منحصر به فرد پراکنده می کنند. بنابراین، با تجزیه و تحلیل آن نور پراکنده، می توان تشخیص داد که کدام ماده شیمیایی در نمونه وجود دارد.

وقتی نوبت به استفاده از چنین فناوری در کاربردهای کشاورزی می رسد، نمونه های گیاهی معمولاً باید از مزرعه به یک طیف سنج رامان در آزمایشگاه منتقل شوند. در مقابل، دستگاه جدید را می توان در مزرعه انجام داد و از برگهای گیاهان زیادی که در آن رشد می کنند استفاده کرد.

همراه با تشخیص سو تغذیه از طریق سطح نیتروژن کم، سنسور می تواند با اندازه گیری سطح سایر متابولیت ها، سایر مشکلات را نیز شناسایی کند. به عنوان مثال، اگر یک گیاه دارای رنگدانه های غیرمعمولی کم باشد که به کاروتنوئید معروف است، ممکن است از سندرم اجتناب از سایه رنج ببرد – این اتفاق می افتد هنگامی که گیاهان سایه دار برای رسیدن به نور خورشید، بلند و دوک می شوند، باعث کاهش رشد برگ و تولید ضعف های ساختاری در روند.

پروفسور نام های چائو « Nam Hai Chua »، نویسنده همکار این تحقیق گفت: این حسگر بر روی انواع مختلف سبزیجات به اثبات رسیده و از تلاش برای تولید سبزیجات مغذی و کم هزینه پشتیبانی می کند.

وی افزود: گسترش این کار به طیف وسیع تری از محصولات ممکن است در سطح جهانی به بهبود عملکرد محصول، انعطاف پذیری بیشتر آب و هوا و کاهش آلودگی محیط زیست از طریق کاهش مصرف کود کمک کند.

مقاله ای در مورد این تحقیق که توسط پروفسور راجیف رام انجام می شود، اخیراً در مجله Scientific Reports  منتشر شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد