اثربخشی بی خطر واکسن پاستوکووک در دنیا

۲۰

رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: کار تولید واکسن در انستیتو پاستور نیز در همین پاندمی ادامه یافت و موفق شدیم واکسنی را تولید کنیم که یکی از بی خطرترین واکسن‌های دنیا باشد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، علیرضا بیگلری امروز در نشست مجازی با رسانه‌ها، اظهار کرد: پاندمی کرونا باعث شد تا تهدیدات علیه کشورمان به فرصتی برای بروز توانایی‌های علمی دانشمندان ما باشد. به طوری که در حال حاضر علاوه بر تولید انواع کیت‌ها، امکان صادرات آنها نیز وجود دارد.

وی افزود: کار تولید واکسن در انستیتو پاستور نیز در همین پاندمی ادامه  یافت و موفق شدیم واکسنی را تولید کنیم که یکی از بی خطرترین واکسن‌های دنیا باشد.فناوری واکسن پاستوکووک باعث شده در دنیا منحصر به فرد باشد و تنها واکسن در دنیا باشد که از دوز بوستر برخوردار است.یک سال قبل در همین ایام، همه به این فکر می‌کردند که ۲ دوز واکسن برای مقابله با کووید ۱۹ کافی خواهد بود. اما در همان ایام ما به فکر کارایی دوز سوم بودیم.

بیگلری با اشاره به ایجاد ایمنی در ۹۶.۵ درصدی با تزریق واکسن پاستوکووک، گفت: این واکسن، مجوز مصرف در بزرگسالان و کودکان را دارد. تزریق ۴ دوز واکسن پاستوکووک، ایمنی ۱۰۰ درصدی در برابر سویه اومیکرون ایجاد می‌کند.

بیگلری در ادامه از مردم خواست نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند و گفت: حتماً برای نوبت سوم واکسن هم اقدام کنید. زیرا، اثبات شده درگیری کودکان در سویه اومیکرون بیشتر خواهد بود، والدین نسبت به ایمن سازی فرزندان خود اقدام کنند.

رئیس انستیتو پاستور ایران در ارتباط با میزان تولید واکسن پاستوکووک پلاس که برای دوز سوم استفاده می‌شود، افزود: برنامه عادی ما این طوری بود که کسانی که ۲ دوز پاستوکووک را تزریق می‌کنند، برای دوز سوم پاستوکووک پلاس را می‌زنند و برای کودکان زیر ۱۸ سال نیز همان ۲ دوز کافی است.اثربخشی پاستوکووک و پاستوکووک پلاس بر روی کسانی که ۲ دوز سینوفارم و یا آسترازنکا دریافت کرده بودند، در حال بررسی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد