احیای معادن کوچک مقیاس؛ راهی برای تحول در معادن استان اصفهان

21

رییس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان گفت: احیای معادن کوچک مقیاس، راهی برای تحول در معادن استان است.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، مجتبی کاروان در سومین جلسه کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان از کوشش این کمیسیون برای برگزاری جلسات با خروجی مثبت و در راستای رفع مشکلات فعالان این حوزه خبر داد و افزود: حضور فعال اعضای این کمیسیون در جلسات، در طرح و پیگیری مسایل مربوط بسیار مهم و کارگشاست. 

سید رسول رنجبران نایب رییس کمیسیون معادن در این جلسه تاکیدکرد: باید وضعیت موجود معادن به صورتی کنترل شود که به تعطیلی کشیده نشوند.

وی کمک به ایجاد همدلی و رابطه مطلوب‌تر بین دولت و بخش خصوصی را یکی از اهداف دوره جدید هیات نمایندگان اتاق اصفهان دانسته، از انجام اقداماتی برای رسیدن به این مهم خبر داد و از همکاری و همراهی استانداری اصفهان در بخش معادن تقدیر کرد.

علی جعفری عضو هیات مدیره  شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: با معرفی معادن غیرفعال و نیمه‌فعال کوچک مقیاس به ستاد احیا، و سرمایه‌گذاری به منظور فعالسازی آنها، این معادن به صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی معرفی می‌شوند.

وی افزود:  پس از این مرحله  از طریق ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، پیگیری بیمه، ضمانت‌نامه و تسهیلات این معادن انجام خواهد شد.

جعفری همچنین از اجرای طرح کشوری احیای معادن کوچک فلزی و غیرفلزی خبر داد.

محمد سرجوقیان  سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز خواستار تقویت اطلاع رسانی ظرفیت‌های معادن استان به صورت کامل در کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان شد و یکی از دلایل تعطیلی معادن را مهیا نبودن زیرساخت‌های لازم دانست.

وی همچنین خواستار پیگیری رفع موانع نوسازی ناوگان ماشین آلات معدنی شد و از اجرای طرح زیرساخت معادن توسط این سازمان و در دستور کار قرار گرفتن ۹ معدن خبر داد.

سرجوقیان تصریح کرد: اطلاع رسانی دستورالعمل‌ها و قوانین معدنی به معدنکاران توسط اتاق بازرگانی در رفع بسیاری از مشکلات فعالان این حوزه موثر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد