استاد اقتصاد دانشگاه تهران: نظام بودجه ریزی کشور موجب هدر رفت منابع شده است

17

 

استاد اقتصاد دانشگاه تهران با بیان اینکه زمانی می توانیم از معیشت، رشد اقتصادی و مواردی از این قبیل سخن بگوییم که منفعت اقتصادی را در نظر بگیریم، گفت: در نظام بودجه ریزی به نام معیشت مردم پول هایی به دستگاه ها داده می شود که کارایی ندارند و موجب هدررفت منابع می شود.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از سایت «نود اقتصادی»، میثم موسایی اظهار داشت: زمانی می توانیم از معیشت، رشد اقتصادی و مواردی از این قبیل سخن بگوییم که منفعت اقتصادی را در نظر بگیریم. دستیابی به منفعت اقتصادی هم راهی جز تولید و افزایش درآمد سرانه ندارد. ایران به از دست دادن فرصت های خود عادت کرده  و باید رویه خود را در این زمینه تغییر دهد.

وی بیان کرد: ایران سالها در مبارزه با داعش در کشورهای سوریه و عراق تلاش کرد و اکنون که در این کشورها پای داعش بریده شده گسترش روابط اقتصادی با این کشورها مشاهده نمی‌شود.

استاد اقتصاد دانشگاه تهران گفت: در نظام بودجه ریزی به نام معیشت مردم پول هایی به دستگاه ها داده می شود که کارایی ندارند و موجب هدررفت منابع می شود. افزایش چند برابری قیمت مسکن آن هم طی چند ماه نتیجه اتخاذ این سیاست هاست اما با توسعه اقتصاد قطعا مباحث اجتماعی و فرهنگی هم مورد توجه قرار می گیرد که لازمه رسیدن به این هدف تغییر در حوزه تصمیم گیری اقتصاد است.‌‌

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد