استاندار اصفهان: بخش خصوصی منتظر دولت برای حل بحران کرونا نباشد

20

استاندار اصفهان  ضمن قدردانی از اقدامات کمیته پیشگیری از شیوع کرونا اتاق بازرگانی اصفهان گفت: با وجودی که دولت اقدامات زیادی برای مقابله با این ویروس منحوس انجام داده است، ولی از پارلمان بخش خصوصی انتظار داریم در شرایط حساس کنونی منتظر دولت نبوده و به عنوان اتاق فکر استانداری به ارایه تمهیدات لازم برای زندگی در شرایط کرونا بپردازد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، عباس رضایی در هشتاد و ششمین جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان اصفهان با بیان اینکه امسال با شرایط خاصی مواجه هستیم، گفت: شیوع ویروس کرونا نه تنها اقتصاد جهان را دچار تحول کرده بلکه ابعاد مختلف روحی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را نیز تغییر داده است.

وی افزود: در شرایطی که کسب و کارهای مختلف تحت تاثیر این ویروس قرار گرفته اند و اثرات کرونا شرایط سختی برای مردم ایجاد نموده است، نیازمند تعامل و همکاری بیش از پیش دستگاه های مختلف اجرایی هستیم.

رضایی، کرونا را به مثابه یک واکسن یادآوری دانست و افزود: این ویروس توجه و اهمیت شفافیت، مشارکت، اعتماد، امید و سرمایه اجتماعی را پررنگ کرده است و با گرفتن درس عبرت از این ویروس، ناچاریم تمهیدات لازم برای زندگی در شرایط کرونا را آموخته و اتخاذ نماییم.

رضایی ایجاد تمهیدات لازم برای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید را  مسوولیت اجتماعی، دینی و اخلاقی دست اندرکاران اجرایی استان دانست. استاندار اصفهان با اشاره به تحریم های ناعادلانه اعمالی از سوی آمریکا بر ایران تحقق جهش تولید را نیازمند مدیریت جهادی و ارزشی دانست و بر ضرورت وجود اندیشه نو در سال جدید تاکید کرد. رییس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان خواستار یکپارچه سازی کمک های صورت گرفته برای طی این دوران شد و تاکید کرد: لازم است در اسرع وقت پیشنهاد مشخص و کارشناسی شده با محوریت استانداری و تعامل و همراهی اتاق بازرگانی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برای کمک به رونق تولید و حمایت از بنگاه های اقتصادی مشکل داربه تهران ارایه شود.

وی ضمن اشاره به ارایه راهکارهای اجرایی پیشگیری از تشدید پیامدهای کرونا در دوران پسا کرونا از سوی اتاق بازرگانی اصفهان، خواستار توجه ویژه این گزارش به بخش خدمات بویژه گردشگری شد و بر ارایه برنامه ای مشخص و پیشنهادات هر بخش تاکید کرد.

استاندار اصفهان همچنین بر استفاده بنگاه های اقتصادی از فرصت پیش آمده برای نوسازی ماشین آلات  و فناوری های تولیدی خود و همچنین استفاده از ظرفیت های مناسب شرکت های دانش بنیان تاکید کرد.  

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.