استاندار: کنسرسیوم بانک‌های دولتی در اصفهان تشکیل می‌شود

17

استاندار اصفهان گفت: تشکیل کنسرسیوم بانک‌های دولتی برای اولین بار در کشور در این استان مهم‌ترین مصوبه امروز شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی بود.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از ایرنا، عباس رضایی در هشتاد و نهمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی این استان افزود: یکی از بهترین راه‌ها تشکیل کنسرسیوم بانک‌هاست که در این راهبرد نیازهای تسهیلاتی واحدهای اقتصادی فعال دنبال شود.

وی اظهار کرد: همچنین بانک‌های خصوصی باید تسهیلاتی را در اختیار فعالان اقتصادی قرار دهند و پول‌های سپرده را در همین استان هزینه کنند از این رو راه حل حضور بانک‌های خصوصی در کنسرسیوم مطرح شد.

استاندار اصفهان با اشاره به سال جهش تولید افزود: هماهنگی سازمان‌ها، نهادها و فعالان بخش اقتصادی به صورت چرخه کلی در ابعاد مختلف از جمله مسائلی است که در سال جهش تولید می‌تواند موثر واقع شود.

وی با بیان اینکه در سال جاری باید توان و تلاش خود را منطبق با جهش تولید کنیم، ادامه داد: یکی از مسائل مهم در بحث تولید، تسهیلات است متاسفانه بانک‌های کشور محدودیت‌هایی را برای اعطای تسهیلات دارند و هریک از بانک‌ها هم می‌توانند سقف مشخصی را در اختیار واحدها و فعالان اقتصادی استان‌ها قرار دهند.

رضایی با اشاره به درخواست انجمن صنفی کارفرمایان سنگبری‌های استان بیان کرد: یکی از مباحث این بود که این واحدها مانند انجمن‌های صنفی از مزایای سازمان تامین اجتماعی برای بیمه کارگران بهره‌مند شوند.

به گفته وی به همین جهت با اعطای مزایا به واحدهایی که در شهرک‌های صنعتی خارج از محدوده اصفهان (شعاع بیش از ۵۰ کیلومتر)هستند موافقت شد.

استاندار اصفهان اضافه کرد : همچنین در جلسه امروز برای تامین مزایای واحدهای سنگبری از سال ۷۲ به دلیل سلامت مردم و حفظ محیط زیست مخالفت شد.

وی اظهارداشت: کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاران استان از مصوبات خوب این جلسه بود، اگر بانک، سازمان، اداره و یا نهادی مصوبات کارگروه تسهیلات و حمایت قضایی را نپذیزد بعد از ارجاع به استانداری و ماده ۶۲ (کمیسیون تخصصی خبرگان بانکی) مقامات قضایی می‌توانند آن‌ها را مورد محاکمه قرار دهند که قدمی برای جذب تسهیلات بیشتر فعالان اقتصادی و جهش تولید خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.