اصفهان رتبه چهارم کشور را در جذب سرمایه گذاری‌های صنعتی دارد

۶

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: این استان با ۹ هزار و ۱۰۱ واحد صنعتی فعال و ۵۷۵ هزار میلیارد و ۳۰۳ میلیون ریال حجم سرمایه گذاری، رتبه چهارم کشور را در این زمینه دارد. همچنین واحد های صنعتی این استان تاکنون برای ۲۸۱ هزار و ۱۵۱ نفر اشتغال‌زایی کرده اند.

امیرحسین کمیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با پایگاه خبری شاخص اقتصاد با اشاره به سهم استان اصفهان از کل وضعیت موجود در کشور در مقایسه با دیگر استان‌ها ادامه داد: سهم اصفهان در صنعت کشور ۱۲ درصد، سرمایه‌گذاری ۲ درصد و اشتغال صنعتی ۱۱ درصد است.

وی گفت: تاکنون هفت هزار و ۹۶۰ پروانه بهره‌برداری صنعتی با ۵۷۴ هزار میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال سرمایه‌گذاری صادر که منجر به اشتغالزایی برای ۲۶۸ هزار و ۸۶۶ نفر در این واحدها شده است.همچنین تاکنون ۷۶ شهرک و ناحیه صنعتی در استان احداث شده است و ۱۲ هزار و ۴۱ هکتار مساحت آن است همچنین ۱۰ شهرک و ناحیه صنعتی خصوصی در استان قرار دارد.

کمیلی خاطرنشان کرد: استان اصفهان از نظر تعداد معادن فعال رتبه اول، تعداد کل معادن دارای مجوز پروانه بهره برداری رتبه دوم، میزان ذخیره قطعی رتبه سوم و میزان استخراج اسمی رتبه پنجم در کشور را در اختیار دارد.

وی بیان کرد: هشت هزار و ۸۵۱ نفر در حوزه بهره برداری از معادن و کانسارهای معدنی اصفهان مشغول به کار هستند.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: تاکنون ۲۴۴ فقره پروانه اکتشاف، ۳۵ فقره گواهی کشف و ۸۵۵ فقره پروانه بهره‌برداری در بخش معدن استان اصفهان صادر شد.میزان ذخایر معدنی شناسایی شده در استان اصفهان بیش از ۳ میلیارد و ۲۴ میلیون تن است و هم اکنون ظرفیت لازم برای برداشت سالانه حدود ۵۰ میلیون تن از معادن استان ایجاد شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد