اقدام بانکی برای توقف فعالیت‌های تولیدی ممنوع می‌شود

17

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از صدور مصوبه‌ای خبر داد که در صورت تصویب، بانک‌ها و دستگاه‌های ذیربط اجازه توقف فعالیت‌های تولیدی را نخواهند یافت.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد از شبکه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، «میثم زالی» در هفتاد و هشتمین جلسه دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، با اشاره به رویه اشتباهی که برخی موسسه ها و شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی در پرداخت مطالبات تولیدکنندگان دارند، افزود: برخی دستگاه‌های طرف حساب تولیدکنندگان، پس از انجام تعهدات تولیدکننده، پرداخت‌ها را ماه ها به تاخیر می‌اندازند.

وی تاکید کرد: واحد تولیدی که مطالبات خود را دریافت نکرده توسط بانک‌ها و دستگاه‌های ذیربط برای تسویه بدهی خود تحت فشار قرار می‌گیرد.

زالی خاطرنشان‌کرد: امروز در شرایط سخت اقتصادی که واحد تولیدی به هر روشی توانسته تولید خود را حفظ کند، باید با تصویب مصوبه‌های حمایتی مانند مصوبه تهاتر بدهی، واحدهای تولیدی مورد حمایت همه‌جانبه قرار گیرند.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید افزود: تصویب نهایی این مصوبه موجب می شود که بانک یا دستگاه ذیربط اجازه ندارد اقدامی حقوقی یا اجرایی علیه واحدهای تولیدی طلبکار از دستگاه‌های دولتی یا نهادهای عمومی انجام دهد یا محدودیت‌هایی علیه واحد اعمال کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد