امضای تفاهم نامه توسعه روابط دوجانبه اصفهان و سیچوآن در حوزه های صنعت، تجارت و گردشگری

7

در نشست مشترک اتاق بازرگانی اصفهان و شورای توسعه تجارت سیچوآن چین که از طریق ویدیو کنفرانس و با حضور عضو هیأت رئیسه و مدیر واحد بازاریابی و روابط بین‌الملل اتاق بازرگانی اصفهان و نمایندگانی از اتاق بازرگانی و شورای توسعه تجارت سیچوآن برگزار شد، طرفین راه‌های توسعه مراودات دو استان اصفهان و سیچوآن چین را بررسی  و در انتها نیز تفاهم نامه ای در راستای آن امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، در ابتدای این نشست فرشته امینی، عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست مجازی، گفت:بحران کرونا، فرصت های تازه ای را برای گفتمان و مراودات تجاری کشورها فراهم کرده است.
وی با اشاره به روابط خوبی که اتاق های بازرگانی اصفهان و سیچوآن تاکنون داشته اند، اظهار داشت: اتاق اصفهان تمایل به تداوم و توسعه همکاری با اتاق سیچو آن را داشته و دعوت می شود تا در دوران پسا کرونا، نمایندگان اتاق سیچوآن سفری به اصفهان داشته باشند.
امینی همچنین به معرفی توانمندی های اصفهان پرداخت و ابراز امیدواری کرد تا بهره برداری بهتری از این پتانسیل ها  داشته باشیم.

سپس بهنام ابراهیمی، مدیر واحد بازاریابی و روابط بین‌الملل به ارائه گزارشی در خصوص ظرفیت های تجاری استان اصفهان پرداخت.

لی شوجی، معاون اتاق بازرگانی سیچو آن چین نیز با معرفی نمایندگان حاضر و با ذکر این نکته که اتاق اصفهان و سیچوآن، همکاری خوبی در گذشته داشته اند، بر لزوم تداوم و گسترش این روابط تاکید کرد و توانمندی های استان سیچوآن از جمله سرمایه گذاری، صنعت الکترونیک، تولید لوکوموتیو، ساخت و تجهیز فرودگاه و توسعه زیرساخت های گردشگری را تشریح کرد.
در خاتمه این نشست نیز، یادداشت تفاهم مبنی بر توسعه روابط دو جانبه در زمینه های صنعت، تجارت و سرمایه گذاری در جهت بهبود شرایط اقتصادی، توسعه روابط پایدار بین اعضای اتاق های دو طرف، تبادل اطلاعات به روز از پتانسیل ها و توانمندی های تجاری، تولیدی و سرمایه گذاری، مشارکت در اجرای پروژه های زیرساختی گردشگری و مشارکت در برگزاری کنفرانس، همایش و نشست های تخصصی به امضای طرفین رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد