بررسی راهکارهای همکاری اقتصادی اصفهان و تاتارستان

۴

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان میزبان هیئت تجاری تاتارستان فعال در زمینه‌های قطعات خودرو، مواد شیمیایی و مواد اولیه پلیمری، حمل و نقل دریایی، لجستیک، غلات، بازیافت و فرآوری مواد سازنده کاغذ و پلی اتیلن و ساخت‌و‌ساز بود.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان در جلسه‌ای که به منظور بررسی راهکارهای همکاری اقتصادی اصفهان و تاتارستان و به سرپرستی نایب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه برگزار شد، فرشته امینی عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان،ضمن خوشامدگویی به هیات تاتارستانی از وجود ظرفیت‌هایی برای همکاری اقتصادی و تجاری اصفهان و تاتارستان ابراز خرسندی نمود.

در ادامه -Nikolaev Artur Sergeevich آرتور نیکلایو-  نایب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه گفت: این منطقه سالانه در حدود ۳۲میلیون تن نفت استخراج کرده که ۲۰ میلیون آن در منطقه فراوری می‌شود.

نایب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه در ادامه گفت: ۶۰درصد تایرهای خودروهای سنگین تولیدی در خاک روسیه و ۲۵ درصد محصولات پلیمری و کائوچو در این منطقه تولید می‌شود.

نیکلایو  در خصوص صنایع سنگین نیز گفت:برند کاماز که از شهرت جهانی برخوردار است در این منطقه واقع شده.

نایب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه وجود شرکت بزرگ کشتیرانی، دارابودن مقام اول تولید شیر در جمهوری فدراسیون روسیه و قرار گرفتن جزء ده تولیدکننده بزرگ محصولات کشاورزی به ویژه در زمینه تولید گوشت، سیب‌زمینی و چغندر قند، تولید هلیکوپتر‌های دارای شهرت جهانی ، ساخت هواپیما و توسعه چشمگیر فناوری اطلاعات را نیز از دیگر ظرفیت‎های اقتصادی منطقه دانست.

نیکلایو افزود: در منطقه اقتصادی اینوپولیس بالغ بر ۳۰۰شرکت فعال در حوزه فناوری مشغول فعالیت هستند و سیکل کامل آموزش متخصصان جوان از سراسر دنیا نیز در این شهر هوشمند در حال انجام است.

وی ساخت و طراحی نت‌بوک، فراوری و بازیافت مواد الکترونیکی و طراحی پلتفرم‌های برگزاری مناقصات را از دیگر اقدامات منطقه بیان و به ارایه توضیحاتی در خصوص شهر هوشمند ایناپولیس و موقعیت جغرافیایی تاتارستان پرداخت.

در ادامه این جلسه نیز مدیر واحد بازاریابی و روابط بین‌الملل اتاق بازرگانی اصفهان به معرفی پتانسیل‌های تجاری استان اصفهان پرداخت و دو طرف به  تبادل هیئت تجاری بین اصفهان و جمهوری تاتارستان تاکید نموده و بر ضرورت برگزاری وبینارهای تخصصی مشترک در راستای توسعه طرفین تاکید کردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد