بررسی راه‌های گسترش مناسبات تجاری ایران و ترکیه

5

چهارمین جلسه میز تجارت ترکیه به همت کمیسیون تجارت،خدمات و ارتباطات اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد. در این نشست که به صورت مجازی برگزار شد، فعالان بخش خصوصی به بحث و بررسی در خصوص توسعه تجارت با کشور ترکیه پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری -تحلیلی شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، در چهارمین جلسه میز ترکیه که به صورت وبینار و با حضور فراز چمنی، رایزن بازرگانی سابق ایران در آنکارا و با تلاش کمیسیون تجارت،خدمات و ارتباطات اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، شرکت‌کنندگان در حوزه های کشاورزی، راه و ساختمان، سنگ های ساختمانی، مواد غذایی و خشکبار، گاز و اتصالات راهنمایی هایی دریافت کردند.
در این جلسه مباحثی از جمله نحوه حضور در بازار ترکیه، رقبای تجاری محصولات نامبرده، زمان و نحوه برگزاری نمایشگاه های تخصصی، نحوه ثبت شرکت و قراردادهای همکاری با شرکت های فعال در این کشور بررسی شد.
فراز چمنی، رایزن بازرگانی سابق ایران در آنکارا، با اشاره به این نکته که کشور ترکیه با بسیاری از کشورها دارای قرادادهای ترجیحی است، اظهار داشت که این کشور اقدام به بهره برداری و بهبود زیرساخت های حمل و نقل بین المللی کرده است که منجر به توسعه و تسهیل صادرات خواهد شد.
گفتنی است در سلسله نشست‌های میز تجارت با ترکیه، متقاضیان به صورت اختصاصی با رایزن بازرگانی سابق ایران در آنکارا، مسائل و مشکلات خود را مورد بحث و گفتگو قرار خواهند داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد