بررسی قواعد حاکم بر قراردادهای بانکی

9

در وبینار کمیسیون حقوقی و پارلمانی اتاق بازرگانی اصفهان که به همت کمیسیون حقوقی و پارلمانی اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، اصول و قواعد حاکم بر قراردادهای بانکی بررسی و تشریح شد.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، در این نشست که رضا برادران اصفهانی، رئیس کمیسیون حقوقی و پارلمانی اتاق بازرگانی اصفهان و جمعی از فعالان اقتصادی این حوزه حضور داشتند، اصول حاکم بر قراردادهای بانکی محور اصلی بحث بود که دکتر محمدرضا محمدی جرقویه ای وکیل دادگستری و عضو کمیسیون حقوقی پارلمانی اتاق بازرگانی اصفهان به تشریح مفصل آن پرداخت.

در ابتدای این وبینار، تاریخچه ای از نظام بانکداری و شکل گیری اولین بانک در ایران بیان شد و سپس مباحث تخصصی و تفصیلی مربوط به بانکداری و تحلیل قراردادها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
بانکداری متعارف و اسلامی، مباحث مربوط به ربا در اسلام، قانون عملیات بانکی بدون ربا، انواع قراردادهای بانکی، قراردادهای مشارکت بانکی و تسهیلات جایگزین، از جمله مواردی بود که در این وبینار توضیح داده شد.
از جمله مشکلات مطرح شده در نظام بانکداری، بروکراسی بیش از حد در فعل و انفعالات بانکی بیان شد که تامل و بازنگری بیش تری را می‌طلبد.
بخش پایانی این وبینار به پرسش و پاسخ اختصاص یافت و فعالان اقتصادی به طرح پرسش های خود در رابطه با مسائل مربوط به بانکداری پرداختند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد