تاثیر شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه بخش گیاهپزشکی

8

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در رابطه با مشارکت شرکت‌های دانش بنیان در بخش گیاهپزشکی گفت: ما همیشه از هر سرمایه‌گذاری که در حوزه وظایف سازمان حفظ نباتات سرمایه‌گذاری کند، به‌ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان استقبال کرده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، کیخسرو چنگلوایی در یک مصاحبه خبری افزود: به جای واردات سم آماده مصرف یا ماده تکنیکال که باعث خروج ارز از کشور و ایجاد اشتغال در کشور مبدأ می‌شود، به دنبال تولید آفت‌کش‌ها در کشور خودمان هستیم، بنابراین اولین درخواست ما این است که شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها وارد کار شوند و حاضر هستیم هرگونه همکاری که مورد نیاز است، هم ستاد سازمان حفظ نباتات و هم همکاران ما در مجموعه سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها همکاری خواهند داشت و این یکی از مواردی است که همیشه وزیر جهاد کشاورزی، بر استفاده از دانش جدید و شرکت‌های دانش‌بنیان تأکید دارد.

وی اضافه کرد: تفاهم‌نامه‌ای را در همین ارتباط با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری داریم و امیدواریم شرکت‌هایی که به نوعی توانایی فنی در این زمینه دارند، به بحث حفظ نباتات و تولید سموم مورد نیاز بخش کشاورزی ورود کنند.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور بیان کرد: ما به دنبال تکنولوژی و روش‌های جدید مبارزه با آفات هستیم، قطعا استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در این زمینه به ما کمک کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد