تاکید استاندار اصفهان بر حل مشکلات واحدهای تولیدی

10

استاندار اصفهان گفت: استان اصفهان با حدود ۱۰ هزار واحد تولیدی یکی از استان‌های تاثیرگذار در صنعت، تولید و اقتصاد کشور است که درخواست ما حل مشکلات فراروی این واحدهاست.
به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد از ایرنا، عباس رضایی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: فعالان اقتصادی هریک چهره‌های بی‌بدیل هستند که عنایات و توجهات لازم را به افزایش تولید در کشور دارند.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه واحدهای اقتصادی با مشکلات متعددی مواجه هستند، اظهار کرد: فولاد مبارکه موظف است تولیدات خود را در بورس ارائه کند از این رو درخواست ما رفع مشکلات این واحدهای مهم تولیدی است.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون حدود ۱۰۰ میلیارد تومان فولاد مبارکه به واحدهای صنعتی در راستای کمک‌های مومنانه کرونا کمک کردند.
در این جلسه واحدهای صاحبان برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی با حضور علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونان وی مشکلات خود را بیان کردند.
اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی صنعتی‌ترین استان کشور بشمار می‌آید.
سهم اصفهان در صنعت کشور را ۱۱ درصد، سرمایه گذاری ۱۰ درصد و اشتغال صنعتی هشت درصد و رتبه اصفهان در طرح‌های نیمه تمام صنعتی و تعداد معادن اول و از نظر ذخایر معدنی دوم است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفری ۲ روزه به اصفهان علاوه بر حضور در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و نشست با فعالان اقتصادی استان و مجمع نمایندگان استان از فولاد مبارکه و گروه صنعتی انتخاب بازدید خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد