تجلیل از فعالان و دست اندرکاران کارگروه ستاد تسهیل

9

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: انبوهی از دستورالعمل‌ها و قوانین پیش روی فعالان اقتصادی است که تغییر مکرر آنها از بدترین مولفه های شاخص محیط کسب و کار گزارش شده است.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، مسعود گلشیرازی در آیین تجلیل از فعالان و دست اندرکاران کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان اظهار داشت: ساختارهای جدیدی که در سال‌های اخیر ایجاد شد، با هدف رهایی از همین وضعیت بود و نخستین ساختاری که شکل گرفت، شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی بود و در ادامه نیز ستاد تسهیل شکل گرفت.
وی اضافه کرد: از سوی اتاق بازرگانی سه نظرسنجی شش ماهه در یک سال و نیم گذشته انجام شده، نتایج نشان می‌دهد که فقط ۲۰ درصد از فعالان اقتصادی از ظرفیت‌های ستاد تسهیل مطلع هستند، به همین دلیل، برنامه رهیافت با همکاری صدا و سیما تهیه شد تا از رسانه ملی اطلاع‌رسانی بهتری به فعالان اقتصادی صورت بگیرد.
گلشیرازی با اشاره به اثرگذاری فعالیت ستاد تسهیل تصریح کرد: نتایج نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد از آن ۲۰ درصدی که از ظرفیت‌های قانونی اطلاع دارند، رضایت ۸۰ درصدی از ستاد تسهیل وجود دارد.
وی با بیان این که گره‌گشایی و حل مسأله از ۷۸۰ واحد صنعتی که قریب به ۱۰ درصد از صنایع استان را به جهت تعداد و ۴۰ درصد از صنایع استان به جهت سهم در اقتصاد استان را شامل می‌شود، حائز اهمیت است .
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان خطاب به اعضای کارگروه ستاد تسهیل رفع موانع تولید خاطرنشان کرد: نحوه رسیدگی شما نه تنها بر شاخص محیط کسب و کار موثر است؛ بلکه می‌تواند بر زندگی افراد زیادی مؤثر باشد، بنابراین، باید این‌طور ببینیم اقدامی که برای حل مشکلات اقتصادی انجام می‌دهیم، اثر آن به خود ما برمی‌گردد.
ولی اله هادیان مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان در ادامه این آیین، ضمن انتقاد از تعدد قوانین و دستورالعمل‌ها عنوان کرد: همه مدیران و ادارات به مشکلات واقف هستند و نسبت به حل مسائل اتفاق نظر وجود دارد.
وی با تشکر ویژه از اتاق بازرگانی بابت حمایت‌های صورت گرفته از ستاد تسهیل اظهار داشت: پیشنهادهایی که در این ستاد به تصویب می‌رسید، به تهران ارسال می‌شد که در مواردی منجر به تغییراتی در قانون شد و راه را برای فعالان اقتصادی هموارتر کرد.
محسن ایروانی مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری اصفهان در ابتدای این جلسه با ارائه آماری از عملکرد ستاد تسهیل یادآور شد: این ستاد از سال ۹۴ بر اساس مصوبه دولت کار خود را آغاز کرده و ستاد استان اصفهان در این سال‌ها همواره در بین استان‌های برتر کشور قرار داشته است.
از سال گذشته و با هماهنگی اتاق بازرگانی جلسات ستاد تسهیل منظم و فعال‌تر شده و در ۱۴۰ جلسه سال ۹۹ مشکل ۷۸۰ واحد اقتصادی با برگزاری ۸۴۰۰ نفر ساعت جلسه بررسی شده است و بر اساس آمار ۴۴ درصد از مشکلات بانکی، ۱۳ درصد تأمین اجتماعی و ۹ درصد مالیاتی بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد