تحریم؛ بزرگترین چالش ما

31

مدیرعامل کارخانه تولید فرآورده های گوشتی تانیس گفت: بزرگترین چالش ما تحریم است؛ زیرا صنعت ما وابسته به واردات است. گوشت که ماده اولیه کارخانه ماست، از دو کشور برزیل و آرژانتین وارد می شود. همچنین، روغن و سایر اقلام نیز وارداتی است و بر همین اساس، تغییرات نرخ ارز امکان هرگونه توسعه شرکت را از ما سلب نموده است.
احسان مرادیان نژاد در مصاحبه با تیم گردشگری صنعتی اتاق بازرگانی اصفهان افزود: در سال ۹۹ تمام تلاش ما فقط این بود که پابرجا بمانیم و امیدوارم در سال ۱۴۰۰ بتوانیم به بازارهای بین المللی فکر کنیم و ماشین آلات جدید وارد کنیم.

وی درباره تاریخچه تاسیس شرکت گفت: شرکت ما در سال ۸۶ به همت پدر اینجانب با سابقه ۴۰ ساله در این زمینه و جمعی از متخصصان این صنعت در نجف آباد اصفهان تاسیس شد.  

مدیرعامل شرکت تانیس گفت: ما باید ۱۰۰ درصد به فکر باشیم و با وارد کردن ماشین آلات جدید خودمان را به روز کنیم؛ زیرا دنیا در صنعت فرآورده های غذایی بسیار پیشرفت کرده است.البته، برنامه توسعه ما ۵ ساله بود؛ اما با توجه به تحریم ها چندسالی عقب افتادیم.

وی درخصوص تاثیر کرونا بر شغل تهیه و تولید فرآورده های گوشتی گفت: کرونا بر شغل ما تاثیر مثبت داشت؛ زیرا سوپرمارکت ها با افزایش تقاضا و در نتیجه، کارخانه هایی مانند کارخانه ما نیز با حجم تولید مواجه شدند؛ درحالی که اغذیه فروشی ها با کاهش مشتریان روبه رو شدند. کرونا به ما نشان داد که به بازارها جور دیگری نگاه کنیم.
مرادیان نژاد با بیان این مطلب که  ۲۵۰ نفر به طور مستقیم و ۱۰۰۰ نفر هم به طور غیرمستقیم در کارخانه ما مشغول به کار هستند، تصریح کرد:  ما روزانه ۱۰۰۰ تن فرآورده های گوشتی تولید می کنیم و توسط شرکت پخش تانیس اسپادانا که در ۵ شهر نمایندگی دارد، محصولاتمان را عرضه می کنیم. برگرها، فلافل ها، شنیسل ها،  انواع سوسیس و کالباس با اوزان مختلف و غذاهای آماده و نیمه آماده از محصولات ماست.

وی درباره خط انجمادی کارخانه گفت: حدود ۲ سال است که خط انجمادی را تاسیس و راه اندازی کرده ایم و انشاء الله در سال آینده محصولات آن وارد بازارهای ایران و جهان خواهد شد.
وی درخصوص صادرات محصولات غذایی کشور تاکید کرد: اگر در کشور ما ثبات اقتصادی به وجود بیاید، در صنعت غذا بازارهای منطقه را پوشش خواهیم داد.
مدیرعامل تانیس افزود: ما زیر نظر سه ارگان سازمان غذا و دارو، سازمان دامپزشکی و اداره استاندارد هستیم و علاوه بر اینکه آنها از کارخانه ما بازدیدهای دوره ای دارند، در سال ۲ مرتبه نیز از محصولات ما در فروشگاه ها نمونه برداری می کنند.

وی درخصوص تهیه سوسیس خانگی گفت: اولا فرایند تهیه سوسیس ۵ ساعته است؛ بنابراین، تهیه آن در خانه استاندارد نیست. دوم اینکه تهیه آن بدون مواد نگهدارنده ممنوع است و توصیه می کنم با خرید برندهای خوب، از تهیه این گونه غذاها در خانه جلوگیری کنید.
مرادیان نژاد افزود: میزان مواد نگهدارنده نیتریت سدیم  ۱۲۰ پی پی ام است و ما کمتر از این مقدار استفاده می کنیم؛ یعنی میزان آن  ۱۰۰ پی پی ام است. اروپا ۱۵۰ پی پی ام اعلام کرده و در سایر کشورها هم مقدار آن را ۲۰۰ پی پی ام اعلام کرده اند. این ماده باعث می شود که رنگ صورتی گوشت ثابت بماند. 

وی درباره سرانه مصرف فرآورده های گوشتی آماده در دنیا گفت: مقدار آن در دنیا ۵۰ کیلو و در ایران ۲ تا ۳ کیلو است. میزان نیتریت در محصولات کشاورزی مانند پیاز، سیب زمینی، کاهو و … را که از کودهای شیمیایی استفاده می کنند، تا  ۳۰۰۰ پی پی ام اندازه گیری کرده اند. 

مرادیان نژاد درباره سلامت محصولات کارخانه تاکید کرد: تمام محصولات ما با ماشین های یخچال دار و پلمپ شده وارد کارخانه شده و گوشت ها از برزیل و آرژانتین تهیه می شود. دام ها در کشتارگاه های برزیل و آرژانتین در حضور روحانی کشتار شده و از گران ترین گوشت های آنجا استفاده می شود.
وی استفاده از گوشت بومی را برای همبرگرها مناسب تر دانست و افزود: برای همبرگر و امثال آن گوشت های داخلی بهتر است؛ ولی برای بقیه محصولات، گوشت های خارجی بهتر است.
وی درباره محصولات تراریخته تصریح کرد: در کلیه محصولات تراریخته تغییرات ژنتیکی انجام می شود؛ مثلا ژنوم سویا را دستکاری می کنند تا  روغن بیش تری بدهد. از این رو، ما موظف هستیم که روی محصولات تولیدی خود واژه تراریخته را ذکر کنیم؛ چون برخی با این گونه محصولات مخالف هستند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد