تحریم ها، محدودیت های داخلی را تشدید می کند

۷۷

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان گفت: هرچه حلقه تحریم ها علیه ایران تنگ تر شود، شدت محدودیت های بانکی، مالیاتی و گمرکی به مراتب بیشتر از تحریم ها می شود.

.محمود تولائی در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه خبری شاخص اقتصاد افزود: به عنوان مثال؛ اگر تحریم ها ۸۰ درجه تاثیر بر اقتصاد ما بگذارد، محدودیت های داخلی ۱۱۰ درجه این حلقه را تنگ تر می کند.

وی همچنین گفت: مواد اولیه قالی مانند نخ و کناف وارداتی است و این مساله مبادلات بین المللی را اجتناب ناپذیر می کند، از این رو گمرک، شرکت های وارد کننده را در تنگنا قرار می دهد.

تولائی افزود: این اتفاقات موجب افزایش کالا و بالا رفتن هزینه تولید می شود.

وی تاکید کرد: ۷۵ درصد فرش ماشینی کشور در کاشان و ۸۰ درصد فرش استان اصفهان را این شهرستان در اختیار دارد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان همچنین افزود: شیوع ویروس کرونا نیز موجب شده تا دسترسی به منابع برای تامین کالا سخت شود و همین مساله مشکل را دوچندان کرده است.

وی ادامه داد: کارخانه های فرش و کارگاه های قالیبافی ما سرمایه در گردش ندارند، از سوی دیگر مشکلاتی نیز با بانک مرکزی در خصوص بازه زمانی کالای وارداتی داریم که به مجوز جدید و نیز افزایش نرخ کالا در این زمان منجر می شود و ضروری است تا مسئولان در این خصوص برای تسریع و سهولت در کارها چاره اندیشی کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد