تحلیلگر اقتصادی: نقدینگی سرگردان به تدریج در حال ورود به بورس است

10

 

یک تحلیلگر مسائل اقتصادی با بیان اینکه نقدینگی سرگردان در حال حاضر با بازگشت اعتماد به بورس، به آهستگی در حال ورود به بورس است، گفت: در یکی دو سال اخیر و با توجه به انتظارات تورمی بانک ها دیگر توان جذب سپرده نداشتند.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از سایت «نود اقتصادی»، حسین درودیان اظهار داشت: اینکه بازار سرمایه به صورت پایدار وارد فاز صعود شود و یا از افت و اصلاح خارج شود، در ابتدا به رفتار شرکت های حقوقی و سپس به ورود پول حقیقی بستگی دارد.

وی بیان کرد: اینکه بگوییم در روزهای گذشته چه میزان پول حقیقی وارد و یا از بازار خارج شده است، نیاز به داده های زیادی دارد. اما اینکه نقدینگی فراوانی در کشور وجود دارد و هر لحظه ممکن است وارد یک بازار شود، مساله‌ای است که باید برای آن برنامه مدون و جدی داشت.

تحلیلگر مسائل اقتصادی گفت: این نقدینگی به دلیل چشم انداز نامطمئنی که در سایر بازارها وجود دارد، در حال حاضر با بازگشت اعتماد به بورس، به آهستگی در حال ورود به بورس است و می توان امیدوار بود که بازار با شیب ملایمی گارد صعودی به خود بگیرد.

حسین درودیان افزود: در یکی دو سال اخیر و با توجه به انتظارات تورمی بانک ها دیگر توان جذب سپرده نداشتند و این پول سیال می تواند وارد هر بازاری شود که امروز این نقدینگی سرگردان بورس را هدف گرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد