تشکیل کلینیک های اقتصادی در استانداری اصفهان

19

استاندار اصفهان با اشاره به ضرورت حل نقدینگی برخی واحدهای فولادی، گفت: حل مشکل واحدهای فولادی از طریق باز کردن LC داخلی دنبال می شود.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از ایلنا ، عباس رضایی در حاشیه کلینیک اقتصادی استان اصفهان اظهار داشت: حل مشکلات واحدهای فولادی از جمله مسایل این جلسه بود و هم و غم ما جلوگیری از تعطیلی چنین واحدهایی است که در زمان حاضر بیش از پنج هزار نفر در واحدهای تولیدی غیر از فولاد مبارکه و ذوب آهن مشغول به فعالیت هستند.

وی اظهار کرد: برخی واحدهای تولیدی به علت نداشتن نقدینگی لازم امکان خرید مواد اولیه را در بورس ندارند و لذا به واسطه‌ها و دلال‌ها مراجعه می‌کنند که در نهایت منجر به افزایش هزینه‌های تولید آنها می شود.

استاندار اصفهان تصریح کرد: حل مشکلات این واحدها از طریق مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان و وزارت مربوطه دنبال می شود.

 وی با اشاره به فعالیت کلینیک اقتصادی، خاطر نشان کرد: طی این جلسات در سال جهش تولید که وظیفه شرعی و اخلاقی و قانونی مدیران استان رفع موانع تولید و ایجاد بستر مناسب برای فعالیت تولیدی است، باید تلاش شود با رعایت تمهیدات زندگی با کرونا در جهت رفع مشکلات و تنگناها گام‌های موثر برداشته شود.

رضایی با اشاره به مسایل بررسی شده در این جلسه، افزود: قسمت اعظم مشکلات مطرح شده مرتبط با استاندارد، گمرک و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بود که روز چهارشنبه طی جلسه‌ای با این نهادها مسائل بررسی می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین بخشی از این مسایل با مساله محیط زیست مرتبط بود که تا جایی که امکان آن باشد، تلاش می‌کنیم تا جایی که امکان‌پذیر است اینگونه مشکلات را حل و فصل کنیم که امروز نیز برخی از مشکلات واحدهای تولیدی برطرف شد.

استاندار اصفهان تاکید کرد: البته باید مدنظر داشته باشیم که مسایل محیط زیستی به دلیل مرتبط بودن با بحث سلامت جامعه خط قرمز است و در جایی که فعالیت واحدی منجر به ضربه خوردن به سلامت مردم شود، قطعا با آن برخورد با از این فعالیت‌ها ممانعت می‌شود.

وی ادامه داد: هدف این کلینیک گره‌گشایی از فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی و صنعتی استان است.

وی ادامه داد: در قالب این کلینیک‌ها مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی با حضور برخی از مدیران از جمله محیط زیست، استاندارد، گمرک، بانک‌ها، مالیات و دارایی به صورت تخصصی بررسی و مشکلات آنها برطرف می‌شود.

استاندار اصفهان افزود: سال گذشته جلسات کلینیک‌ها به صورت حضوری برگزار شد، ولی امسال با توجه به شرایط کرونایی و ضرورت کاهش تجمعات، این جلسات از روز یکشنبه به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد