تعامل اتاق بازرگانی اصفهان و شهرداری در طرح شهروند دیپلمات

9

مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: اتاق بازرگانی اصفهان آمادگی دارد ضمن ارایه طرح شهروند دیپلمات برای اعضای کمیسیون های تخصصی اتاق، در معرفی افراد فرهیخته، شاخص و کنشگر ساکن در خواهرخوانده های اصفهان و دیگر کشورهای هدف به عنوان «شهروند دیپلمات » با شهرداری تعامل نماید.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، علی کرباسی زاده،  درپنجمین جلسه کمیسیون گردشگری و برند، با تاکید بر اینکه اتاق بازرگانی اصفهان به هیچ عنوان تولیگری و ادعایی در حوزه گردشگری نداشته و تنها به عنوان بخشی از ذینفعان این حوزه، و به واسطه مسئولیت خود در قبال توسعه کسب و کار اعضا، به این موضوع ورود پیدا کرده است، افزود: از آنجا که طبق اسناد بالادستی کشور گردشگری محور توسعه استان است، کمیسیون گردشگری و برند اتاق بازرگانی اصفهان بر این موضوع توجه و تمرکز ویژه نموده است.

وی موضوع این جلسه را تشریح و تبادل نظر درخصوص طرح های ارایه شده از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر اصفهان در حوزه گردشگری عنوان و  ایجاد موقعیتی در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان به عنوان دروازه طلایی ورود گردشگر را، برای المان هایی به منظور معرفی برند اصفهان و توسعه گردشگری خواستار شد.

حسن امجدی، مدیرکل فرودگاه شهید بهشتی اصفهان بر ضرورت انسجام و تکلیف دستگاه های خدمت رسان حوزه گردشگری و آغاز فاز اجرایی سند توسعه گردشگری اصفهان تاکید کرد.

تقویت تعاملات اصفهان و دیگر کشورها از طریق دیپلماسی شهری
علیرضا سالاریان، مسئول نمایندگی وزارت امورخارجه در اصفهان نیز گفت: از طریق دیپلماسی شهری می توان به تقویت روابط ایران و کشورهای دیگر نیز پرداخت؛ زیرا فارغ از مسائل سیاسی، مسئولان شهری بسیاری از کشورها خواستار تقویت تعاملات خود با اصفهان هستند.

ارتقای کیفیت زندگی شهروندان از طریق توسعه گردشگری
همچنین نصیرملت، نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان به معرفی پروژه اصفهان ۲۰۲۰پرداخت و تصویب طرح الزام تهیه سند گردشگری شهرداری اصفهان و تهیه طرح اصفهان ۲۰۲۰ به منظور ایجاد انسجام در اقدامات فعالان و ذی نفعان حوزه گردشگری را از جمله اقدامات دوره پنجم شورای اسلامی شهر اصفهان بیان و تصریح کرد:در این دوره ما به دنبال توسعه گردشگری که نهایتا منجر به ارتقای کیفیت زندگی مردم شود، هستیم.
وی جاذبه های گردشگری، میراث فرهنگی و هنرمندان شاخص را از جمله ظرفیت های بالقوه اصفهان برای کمک به بهبود زیرساخت های گردشگری استان معرفی کرد و حضور ذینفعان و صاحبنظران حوزه گردشگری در تعریف پروژه ها را مهم ارزیابی کرد.

افزایش پتانسیل های بین المللی شهر با پروژه شهروند دیپلمات
در ادامه ایمان حجتی، مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان به تشریح پروژه «شهروند دیپلمات» پرداخت و شهروند دیپلمات را ابتکاری برای توسعه دیپلماسی شهری اصفهان دانست.

وی افزود: شهروند دیپلمات به دنبال آن است تا آن دسته از تسهیلگران شهروندی از جمله بازرگانان، اساتید، ورزشکاران، دانشجویان، فعالان فرهنگی و رسانه‌ای، ایرانیان خارج از کشور و غیره که دارای بسترها و کانال‌های مناسب و مجاز برای معرفی و تقویت جایگاه، برند و ظرفیت‌های اصفهان در شهرهای خواهرخوانده و کشورهایشان هستند، بتوانند در قوت بخشیدن به ارتباطات فرهنگی، هنری، اقتصادی و علمی طرفین به کنشگری بپردازند.
حجتی از استقبال و همراهی وزارت امورخارجه، اتاق بازرگانی اصفهان، دانشگاه ها و نهادهای مختلف با این طرح خبر داد و گفت: پس از انتشار فراخوان شهروند دیپلمات، تاکنون بیش از ۲۰۰ طرح و ایده ارسال شده و زمان فرصت ارسال ایده تا آخر بهمن تمدید شده است.
وی افزود: با توجه به اینکه تجار و بازرگانان از محورهای این مبحث هستند، با همراهی آنها می توان علاوه بر جذب سرمایه گذار، به تسهیلگری ارتباطات بخش خصوصی در کشورهای خواهرخوانده پرداخت.
در پایان از خدمات شایسته اسداله راد گودرزی، رئیس هیات مدیره شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری کیهان گشت سپاهان به واسطه انعقاد قرارداد با ترکیش ایرلاین و تاثیر این اقدام در توسعه گردشگری اصفهان قدردانی شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد