تقاضای روغن دیزل با میزان تولید و عرضه آن همخوانی ندارد

۴

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: میزان عرضه روغن دیزل در ۳۰ تا ۴۰ روز گذشته با تقاضا همخوانی ندارد و کمبودها و چالش‌هایی را برای رانندگان در استان ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد از سایت صمت استان اصفهان، اسماعیل نادری با اشاره به مشکل کمبود روغن موتور دیزل برای کامیون‌داران، افزود: قیمت گذاری روغن دیزل بر عهده سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان است اما واحدهای تولید کننده این روغن‌ها معتقدند که قیمت تمام شده روغن دیزل بیشتر از قیمت‌گذاری کنونی است.

وی ادامه داد: تا کنون جلسه‌های مداومی با حضور اعضای انجمن‌ها و تشکل‌های تولید کنندگان روغن دیزل در سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شده است تا قیمت تمام شده این نوع روغن دیزل تثبیت شود و تولید آن افزایش پیدا کند.

معاون اموربازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت و توان کارخانه تولید روغن دیزل در این استان بخشی از تقاضای به حق رانندگان اجابت شد و در زمان حاضر در تلاشیم که روغن موتور دیزل در پایانه امیر کبیر اصفهان و دیگر نمایندگی ها در شهرستان ها به دست رانندگان برسد.

نادری خاطرنشان کرد: هیچ مشکل و کمبودی در زمینه تولید روغن صنعتی و روغن خودروهای سبک در اصفهان وجود ندارد و تولید این نوع روغن در استان و کشور به وفور انجام می‌شود و عرضه آن بیش از تقاضاست.

در روزهای گذشته کمبود عرضه روغن موتور دیزل کامیون ها مشکلاتی را برای رانندگان حمل و نقل کالا و مسافر در استان اصفهان ایجاد کرده بود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد