تورم مقررات مانع بزرگ بهبود کسب وکار است

10

رmیس مرکز ملی پایش و بهبود فضای کسب و کار وزارت امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه تورم مقررات مانع بزرگ بهبود کسب و کاراست، افزود: بهبود و رونق کسب و کار ،نیازمند جلوگیری از تورم بیشتر مقررات دست و پا گیر است.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد از ایرنا، «علی فیروزی» جمعه شب در گفت و گوی تلویزیونی افزود: ما در زمینه کسب و کار تورم مقرراتی داریم و هرچه این رویه محدود شود، مردم بدون مراجعه به دستگاه های اجرایی می توانند در رونق کسب وکار خود اقدامات مناسبی را انجام دهند.

وی به تقلب در رتبه بندی شاخص های کسب و کار کشورهای جهان توسط چهار کشور امارات، عربستان، چین و جمهوری آذربایجان اشاره کرد و توضیح داد که تقلب این چهار کشور توسط بانک جهانی رسما اعلام شده که این چهار کشور در ارائه شاخص های کسب و کار خود برای رتبه بندی تقلب کرده اند.

رئیس مرکز ملی پایش و بهبود فضای کسب و کار وزارت امور اقتصادی و دارایی ادامه داد که با توجه به این تقلب به نظر می رسد پس از دوسال شاخص رتبه بندی فضای کسب و کار کشورهای جهان توسط بانک جهانی اعلام شود.

دبیر کل اتاق اصناف ایران نیز گفت: تعدد قوانین و بخشنامه های زیاد  در مسیر رونق کسب و کار مشکلات زیادی را به وجود می آورد.

«محمد باقر مجتبایی» بر ایجاد پنجره واحد برای صدور مجوزهای کسب و کار تاکید کرد و ادامه داد: افزایش مقررات و صدور بخشنامه های غیرضروری، فرآیند تولید را نیز مختل می کند.

دبیر کل اتاق اصناف ایران  توضیح داد که تولید و توزیع مکمل یکدیگر هستند و نباید اجازه بدیم که بین تولید و توزیع کالا در کشور اختلال ایجاد شود.

مجتبایی یادآورشد: زنجیره کالایی که تولید می شود با توزیع آن توسط صنوف مختلف تکمیل می شود و هرچه ضوابط و مقررات فضای کسب وکار آسان کند، زمینه های بهبود و رونق کسب و کار در کشور بیش از پیش تقویت می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد