تولید معادن مس جهان از ۱۲ میلیون تن عبور کرد

۱

میزان تولید معادن مس جهان طی ۷ ماهه ۲۰۲۱، با افزایش ۳.۶ درصدی، از ۱۲ میلیون تن عبور کرد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، براساس تازه ترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، معادن مس جهان از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ژوئیه ۲۰۲۱ میلادی، حدود ۱۲ میلیون و ۹۷ هزار تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی، ۱۱ میلیون و ۶۷۳ هزار تن بود که حاکی از افزایش ۳.۶ درصدی تولید است.

از این میزان، ۶ میلیون و ۴۳۹ هزار و ۶۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۲ میلیون و ۵۴۱ هزار و ۲۰۰ تن «آسیا»، یک میلیون و ۴۸۲ هزار و ۹۰۰ تن «آفریقا»، یک میلیون و ۷۲ هزار و ۴۰۰ تن «اروپا» و ۵۶۰ هزار و ۵۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

افزایش ۴.۸ درصدی ظرفیت معادن مس

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۱۵ میلیون و ۲۹ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی (۱۴ میلیون و ۳۴۳ هزار تن)، حاکی از افزایش حدود ۴.۸ درصدی است.

افزایش ۲.۶ درصدی تولید مس تصفیه شده

فعالان مس جهانی طی ۷ ماهه ۲۰۲۱، حدود ۱۴ میلیون و ۳۶۱ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی، ۱۳ میلیون و ۹۹۴ هزار تن بود که نشان دهنده افزایش حدود ۲.۶ درصدی است.

افزایش حدود ۱.۸ درصدی ظرفیت تولید مس تصفیه شده

ظرفیت تولید کارخانه های مس تصفیه شده در جهان طی ۷ ماهه ۲۰۲۱ میلادی، ۱۷ میلیون و ۶۲۳ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی (۱۷ میلیون و ۳۱۸ هزار تن)، حدود ۱.۸ درصد افزایش یافت.

قیمت جهانی مس؛ ۹۶۸۸ دلار

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس (۱۰ مهر ۱۴۰۰) حدود ۹۱۵۳ دلار در تن بود که اکنون (یکم آذر) به ۹۶۸۸ دلار در تن رسیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد