جهان پر‌آشوب سال ۲۰۲۰ به روایت تصویر

16

دنیا در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال‌های اخیر متفاوت‌تر بود. غیر از مشکلاتی که دامنه آن‌ها هر سال گسترده‌تر می‌شود، دنیا درگیر همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ نیز بود.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از “یورونیوز”، زنی ۶۴ ساله زمانی که همسرش به‌خاطر ابتلا به کرونا در بستر مرگ بود او را در آغوش می‌کشد. زنانی که چادر بر سر دارند به همراه لباس محافظ و ماسک گاز خود را آماده می‌کنند تا جسدی را برای خاکسپاری در ایران آماده کنند. یک زوج در اسپانیا با محافظ‌های پلاستیک همدیگر را در آغوش می‌کشند.

این‌ها برخی عکس‌ها در میان هزاران تصویری است که عکاسان خبرگزاری آسوشیتدپرس در سال ۲۰۲۰ درباره کرونا ثبت کرده‌اند.

علاوه بر کرونا، آتش‌سوزی در اردوگاه پناهجویان در لسبوس یونان، اعتراض‌ها بعد از مرگ جورج فلوید به دست پلیس آمریکا، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، درگیری‌های قره‌باغ از جمله ده‌ها حوادث ویژه‌ای بودند که برخی از لحظات آن‌ها با دوربین ثبت شده‌ است. علاوه بر این‌ها ده‌ها حوادث ریز و درشت دیگر نیز در این سال در سراسر جهان رخ داده است که شاید برخی از آن‌ها از چشم عکاسان نیز پنهان مانده باشد.

یورونیوز فارسی گلچین کوچکی از عکس‌های برتر آسوشیتدپرس در سال ۲۰۲۰ را در این مطلب گردآوری کرده است.

آگوستینا کانامرو، ۸۱ ساله و پاسکال پرز، ۸۴ ساله برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا در خانه سالمندان بارسلون، اسپانیا در تاریخ ۲۲ ژوئن ۲۰۲۰ اینگونه همدیگر را در آغوش می‌کشند.آسوشیتدپرس

آتش سوزی در کالیفرنیای آمریکا و عکسی که در اوت ۲۰۲۰ گرفته شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کارزار انتخاباتی‌اش در اوهایو در ۹ ژانویه حضور پیدا کرد.آسوشیتدپرس

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در تاریخ ۷ نوامبر ۲۰۲۰ در ویلمینگتون به طرف جمعیت تشویق‌کننده قرار گرفته است.آسوشیتدپرس

روحانیون زن به همراه چادر، از لباس‌های محافظ، ماسک گاز و دستکش نیز استفاده کرده‌اند تا شخصی را که بر اثر کرونا در گذشته است در قائمشهر دفن کنند.آسوشیتدپرس

مهاجران مراکشی و بنگلادشی در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰ در یک قایق چوبی منتظر هستند تا نیروهای امداد اسپانیایی در سواحل لیبی به کمک آن‌ها بیایند.

روملیل ناوارو، ۶۴ ساله همسرش آنتونیو را در آخرین لحظات زندگی‌اش در بیمارستانی در کالیفرنیای آمریکا در آغوش گرفته است. همسر این زن در اثر کرونا فوت کرد.

هدی دختر ۱۱ ساله لبنانی لحظاتی پس از انفجار بزرگ در بندر بیروت در ۴ اوت ۲۰۲۰ توسط مصطفی، عمویش نجات پیدا می‌کند.

 

یکی از هوادارن دیگه مارادونا ستاره فوتبال جهان در تاریخ ۳ نوامبر در شهر بوینس‌ آیرس آرژانتین، در بیرون مرکز درمانی که مارادونا در آنجا تحت عمل جراحی قرار گرفت حضور دارد.

خانواده‌ای در قره‌باغ پیش از شروع آتش‌بس با خانه‌ کوچکی که بار کامیون کرده‌اند در امتداد یک بزرگراه حرکت می‌کنند

دختر یمنی که بر اثر سوءتغذیه در تاریخ ۳ نوامبر در بیمارستانی در صنعا تحت معالجه است.

یک پارکور کار در ۹ سپتامبر بر روی پل راه آهن در فرانکفورت آلمان می‌پرد.

مهاجرانی که پس از شعله‌ور شدن آتش در اردوگاه پناهجویان لسبوس یونان در حال فرار هستند.

مرد معترض به مرگ جورج فلوید، فرد سیاه پوستی که به‌خاطر خشونت پلیس آمریکا جان باخت، پرچم آمریکا را در دست دارد و از کنار ساختمانی در حال سوختن در مینیاپولیس عبور می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد