حمایت “گلنور” از ایده های دانش محور

۷۴

رئیس هیات مدیره شرکت “گلنور” اصفهان گفت: براساس تفاهم نامه سه جانبه این شرکت با دانشگاه صنعتی و استارتاپ ها، این شرکت از ایده های دانش محور تا سقف ۳۰ میلیارد ریال حمایت می کند.

اصغر امینی در گفت و گو با پایگاه خبری شاخص اقتصاد درسومین گردشگری صنعتی اتاق بازرگانی اصفهان افزود: این شرکت به صاحبان ایده های دانش محور و افراد نخبه ای که توان پرداخت هزینه ایده شان را نداشته و یا نمی توانند آن را به ثمر برسانند، پشتیبانی می کند.

وی همچنین با بیان این که محصولات تولیدی این شرکت از بسیاری از برندهای اروپایی جلوتر است، گفت: ما معتقدیم باید جهانی شویم و حق ما هم این است، زیرا یک سر و گردن از بسیاری از کشورها در نوع و کیفیت محصولات بالاتر هستیم.

امینی در عین حال ابراز امیدواری کرد، با توجه به تحریم ها بتوانیم راه را برای حضور در دیگر کشورها و ارائه محصولات خود به بازارهای خارجی باز کنیم.

وی همچنین به تولید محصولات این شرکت تا سقف یک میلیون شعله چراغ در سال اشاره کرد و افزود: این شرکت در ۵ ماه نخست امسال توانسته به هدف خود در تولید سالانه محصولات روشنایی دست یابد.

مدیرعامل شرکت گلنور اصفهان در خصوص افق آینده این شرکت گفت: ما تا ۲۰ سال آینده برای این شرکت برنامه داریم، در صورتی که مسئولان با بخش خصوصی هماهنگ و همراه باشند و سنگ اندازی نکنند.

وی گفت: این شرکت از سال ۷۲ فعالیت خود را با ۲۰ نیرو آغاز کرد و اینک ۷۰۰ نفر در این شرکت به کار مشغول هستند.

امینی، خودکفایی در محصولات صنعت برق و اشتغالزایی را از اهداف اولیه این شرکت عنوان کرد و افزود: محصولات این شرکت در وزارت نیرو، نفت، راه و شهرسازی و در حوزه خانگی و شهری کاربرد دارد.

وی با بیان اینکه این شرکت تنها شرکت در خاورمیانه است که از صفر تا صد محصولات را تولید می کند، گفت: این توانایی محصول دانش محوری و کار بر روی بهینه سازی مصرف با هدف قطع وابستگی ارزی است.

امینی خاطرنشان کرد: محصولات تولیدی ما به ۳۲ کشور صادر می شود و هدف ما صادرات ۵۰ درصد محصولات است، اما اینک به دلیل تحریم ها و شیوع ویروس کرونا، این امر محقق نشده که امیدواریم این مشکل از سر راه صادرات برداشته شود.

وی کیفیت بخشیدن به محصولات و کاهش قیمت تمام شده را از برنامه های در حال انجام این شرکت دانش محور برای کمک به اقتصاد کشور و قدرت خرید بیشتر مردم عنوان کرد.

امینی در خاتمه تاکید کرد: ما طی دو سال گذشته از ۲۰ محصول جدید رونمایی کردیم و در صورت برگزاری نمایشگاه ها در سال ۱۴۰۰ از حدود ۲۰ محصول جدید دیگر رونمایی خواهیم کرد.

منوچهر فاتحی کارشناس فروش شرکت گلنور نیز گفت: این شرکت در۷ دپارتمان شامل “شهر و نور” ،”تجهیز و نور”،”طرح و نور”،”خانه و نور”،”گلنور سولار”،”گلنور سازه”و ” پترو نور” تولیدات دارد.

وی افزود: صفر تا صد محصولات در این شرکت تولید می شود، جز LED پکیج ها که تکنولوژی آن تنها در اختیار ۵ کشور دنیا قرار دارد.

فاتحی به ضایعات محصولات این شرکت اشاره کرد و گفت: بخشی از ضایعات برگشت پذیر است تا دوباره در چرخه تولید قرار گیرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد