داروسازی امین؛ یکی از بزرگترین کارخانه های قراردادی کشور

12

مدیرعامل شرکت امین تاکید کرد: شرکت داروسازی امین به لحاظ حفظ کیفیت و شرایط ساخت و بسته بندی در حد مطلوب، جزو یکی از بزرگترین شرکت های تولید قراردادی کشور بوده؛ به طوری که ۲۵درصد فعالیت های شرکت به این امر اختصاص دارد و بیش از ۳۰ شرکت خارجی و داخلی معتبر با ما همکاری دارند.

محمدمهدی حقوقی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری- تحلیلی شاخص اقتصاد تصریح کرد: شرکت داروسازی امین، طی چند سال اخیر، ۳ بار کارآفرین نمونه شهرستان و استان اصفهان و ۲ بار شرکت برتر و نمونه واحدهای غذایی، دارویی و بهداشتی استان و کشور بوده است. همچنین، سال گذشته رتبه اول شفاف سازی و ارائه اطلاعات را از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار به دست آورده است.

وی درخصوص مزیت رقابتی این شرکت تصریح کرد: این شرکت با داشتن واحد تحقیقات و فرمولاسیون و حضور داروسازان و متخصصان در رشته های مختلف، سالیانه به طور میانگین ۱۵ قلم داروهای شیمیایی، گیاهی و مکمل ها را به سبد دارویی خود اضافه می کند؛ به طوری که در چند سال اخیر تعداد محصولات به بیش از دو برابر افزایش یافته و در حال حاضر بالغ بر ۲۵۰ نوع دارو در دسته های مختلف قلبی، عروقی، مغز و اعصاب، گوارشی، دیابت، آنتی بیوتیک و ضد قارچ، پایین آورنده چربی خون و آنتی هیستامین ها دارای پروانه ساخت است.

وی درباره گواهینامه های شرکت داروسازی امین افزود: این شرکت دارای گواهی GMP از سازمان غذا و دارو، گواهی سیستم مدیریت کیفیت یکپارچه شامل ISO 9001:2015 و  ISO14001:2015 و ISO 45001:2017 از شرکت DQS آلمان و گواهی احراز صلاحیت فنی آزمایشگاه‌های آزمون ISO 17025:2017 از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران (NACI) و لوح انطباق با GMP و پروانه آکرودیته از آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو و همچنین نشان اهتمام رهگیری و ردیابی کنترل اصالت TTAC از سازمان غذا و داروست.

حقوقی تاکید کرد: شرکت داروسازی امین با راه اندازی واحد تضمین کیفیت و سیستم جامع و یکپارچه برنامه ریزی منابع سازمانی “ERP” همه فعالیت ها و پروسه ها را تحت کنترل دارد. همچنین، در آزمایشکاه کنترل کیفی، آنالیزها بر اساس آخرین استانداردها و منابع علمی معتبر ( از جمله  USP، BP، EP  ) و با استفاده از دستگاه های پیشرفته نظیر  HPLC، GC، IR،UV  و Atomic Absorption انجام می شود.

وی در خصوص صادرات محصولات به کشورهای دیگر گفت: در زمینه صادرات، نام شرکت و بعضی از محصولات (به خصوص داروهای انحصاری) در کشورهای همسایه و آسیای میانه، به ثبت رسیده و روز به روز با ورود داروها به این کشورها، امر صادرات در حال رشد است.

مدیرعامل شرکت داروسازی امین افزود: خطوط تولید شامل بخش های جامدات و مایعات خوراکی بوده و در حال حاضر بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون واحد اشکال دارویی (شامل قرص های ساده و روکشدار، کپسول های  Hard، Soft، قطره های خوراکی، شربت و سوسپانسیون) به ارزش تقریبی ۴۰ میلیون دلار تولید و عرضه می شود.

وی در ادامه گفت: با برنامه ریزی مدون هر سال خطوط تولید اعم از ساختمانی، هواسازها (تاسیسات)، دستگاه ها و ماشین آلات، به روز رسانی شده و دارای گواهینامه های GMP معتبر هستند.

حقوقی در خصوص استراتژی شرکت برای ۱۰سال آینده گفت: سابقه تولید دارو در کشور به ۱۰۰ سال می رسد؛ اما مسأله اساسی که در حوزه صنعت مغفول مانده، بحث ارتباط صنعت با دانشگاه است و استفاده بهینه از استارتاپ ها و جا انداختن محصولات دانش بنیان. استان اصفهان در داروهای گیاهی در کشور دارای رتبه اول و در تولید داروهای صنعتی دارای رتبه دوم است؛ اما در حوزه محصولات دانش بنیان هنوز نتوانسته مانند تهران و البرز پیشرفت کند. امیدوارم در ۵ تا ۱۰ سال آینده این گونه محصولات در اصفهان متولد شوند.

وی در پایان تاکید کرد: باور ما بر این است که برای دستیابی به موفقیت، باید بر اساس شعار شرکت « امین؛ امانتدار سلامتی مردم» و الگوی رفتاری مناسب، احترام متقابل، درستکاری، آموزش مداوم، کار گروهی و ایجاد انگیزه کاری موثر و سازنده، همواره گام برداریم و انتظار داریم با اقدامات اساسی و پــایه‌ای که در حفــظ و ارتقــای کیفی و کمی خطوط تولیــد و محصــولات شده، ظــرف چند سال آینده یکی از شــرکت‌های برتر کشور از نظــر GMP ، تولیــد محصولات باکیفیت، تولیــد قراردادی و تولیــد تحت لیســانس باشیــم.

گفتنی است شرکت داروسازی امین، در سال ۱۳۶۳ در جنوب غربی اصفهان، شهرستان فلاورجان تاسیس شده و در سال ۱۳۶۹ با تولید شش محصول به بهره برداری رسیده است. مساحت شرکت ۳۲ هکتار است که حدود ۲۰ هکتار آن به فضای سبز اختصاص یافته و بالغ بر ۳۰ هزار مترمربع آن شامل ساختمان های تولید، آزمایشگاه های کنترل کیفیت، تحقیقات، انبارها، دپارتمان های مسئول فنی، تضمین کیفیت، آموزش و … است .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد