در سال ۲۰۲۰ میلادی؛ تولید جهانی زغالسنگ افزایش می یابد

23

تولید جهانی زغالسنگ طی سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد رشد تولید خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) و به نقل از وب سایت Energy live news انتظار می رود میزان تولید جهانی زغالسنگ به دلیل شیوع ویروس کرونا طی سال ۲۰۲۰میلادی تنها شاهد رشد ۰.۵ درصدی باشد. پیش بینی ها حاکی از این است که میزان تولید جهانی این ماده معدنی از ۸ میلیارد و ۱۳۰ میلیون تن در سال گذشته میلادی به ۸ میلیارد و ۱۷۰ میلیون تن در سال ۲۰۲۰ میلادی افزایش خواهد یافت.

طی ۲ ماه نخست سال جاری میلادی میزان تولید زغالسنگ چین به دلیل طولانی شدن تعطیلات سال نو و اجرای قرنطینه برای پیشگیری ازشیوع ویروس کرونا شاهد افت ۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی بود. اما این کشور در نظر دارد افت تولید را تا پایان سال جاری به ۱.۲درصد کاهش دهد.

به عقیده یک تحلیلگر ارشد معدنی، تولید جهانی زغالسنگ در مقایسه با سایر کامودیتی ها تاثیر کمتری از شیوع ویروس کرونا می پذیرد. چرا که در دوران قرنطینه و محدودیت نیز معادن زغالسنگ حرارتی به منظور تامین انرژی مورد نیاز مجوز فعالیت دارند.

همچنین پیش بینی می شود به دلیل افزایش تقاضا در چین و هند طی چهار سال آینده تولید زغالسنگ حرارتی با نرخ رشد ۱.۹ درصد افزایش یابد.

این در حالی است که میزان تولید این ماده معدنی در هند طی سال جاری میلادی با ۸.۳ درصد رشد نسبت به سال ۲۰۱۹ میلادی ۸۴۵ میلیون تن پیش بینی شده است.

زغال سنگ یکی از منابع انرژی است که بزرگترین معادن آن در چین، هند، آمریکا و استرالیا قراردارد. چین بزرگترین تولیدکننده و مصرف کننده این ماده معدنی در جهان به شمار می رود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد