رئیس اتاق بازرگانی: کاشان نیازمند گمرک واردات است

3

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان گفت: واحدهای تولیدی و صنایع این شهرستان به ویژه شرکت‌های فرش ماشینی نیازمند گمرک‌ واردات هستند.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد از ایرنا، محمود تولایی  روز شنبه در نشست با فعالان اقتصادی و صادرکنندگان کاشان افزود: کاشان به دلیل توسعه صنعتی نزدیک ۲ دهه بدون داشتن زیرساخت‌های لازم در حوزه صادرات فعال است.

به گفته وی، گمرک کاشان به لحاظ زیر ساخت حتی یک آجر هم ندارد که انتظار می‌رود برای رفع این مشکل اقدام اساسی و فوری تا پایان سال جاری صورت گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی کاشان با بیان اینکه تاکنون ۲ قطعه زمین در اختیار گمرک قرار گرفته است، نیاز جدی  این شهرستان به ویژه شرکت‌های فرش ماشینی به گمرک واردات را یادآور شد و گفت: عمده مواد اولیه صنعت فرش ماشینی کاشان وارداتی است.

وی با اشاره به اهمیت واردات برای فعالان خودروسازی، بافندگی‌، رنگرزی‌، ریسندگی‌، صنایع فلزی و لوازم خانگی کاشان گفت: فعالان این حوزه‌ها به سختی کار می‌کنند و به صورت جدی نیازمند گمرک واردات برای تسهیل‌گری هستند.

وی با اشاره به تلاش اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی کاشان برای راه‌اندازی بانک‌ها، بیمه تخصصی و گمرک در این شهرستان اظهار داشت: یکی از این اقدامات پیگیری افتتاح شعبه کاشان بانک توسعه صادرات ایران است.

به گفته وی، اگرچه در ابتدا بانک توسعه صادرات در قالب باجه در کاشان فعال شد اما در مدت کوتاهی عملکردی بهتر از بیشتر شعب این بانک‌ در سراسر کشور داشت و پس از ۲ سال به شعبه کاشان ارتقا یافت.

رئیس اتاق بازرگانی کاشان خاطر نشان کرد: صادرکنندگان این شهرستان در بانک توسعه صادرات علاوه بر عمل به تعهدها، توانمندی‌های خود را عملیاتی کردند.

تولایی با قدردانی از همکاری بانک توسعه صادرات ایران با صادرکنندگان کاشان در تخصیص اعتبارات و اختیارات گفت: ساختمان شعبه این بانک در کاشان در مکان پرتردد، قابل دسترس و مناسب بهره‌برداری شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد