راه اندازی بازارچه سنگ های تزیینی در اصفهان به صورت پایلوت

18

رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه راه اندازی بازارچه سنگ های تزئینی در اصفهان به صورت پایلوت در دستور کار قرار گرفته است، گفت: این بازارچه می تواند رویکرد صادراتی داشته باشد و در فعال سازی واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل این حوزه اثرگذار باشد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور که در نشست ویدئوکنفرانس بررسی برنامه های این سازمان در حوزه سنگ های تزئینی سخن می گفت از انتخاب مجری طرح پروژه آسیب شناسی و برنامه تهیه و اجرای طرح جامع سنگ های تزئینی طی اردیبهشت ماه جاری خبر داد و گفت: استان اصفهان به عنوان یکی از مراکز مهم تولید و فرآوری سنگ کشور شناخته می شود.

وی تاکید کرد:پیشنهادهای ایمیدرو به منظور رفع گلوگاه های صنعت سنگ های تزیینی در شورای عالی معادن مطرح و توسعه این بخش طی سال جاری سرعت خواهد گرفت.

وی  افزود: پروژه ای با عنوان”آسیب شناسی” این حوزه سال گذشته توسط ایمیدرو تعریف شد و در کنار آن بحث تهیه طرح جامع سنگ های تزئینی، در قالب چنین پروژه ای جداگانه دنبال می شود.

وی گفت: شرح خدمات طرح جامع صنعت سنگ کشور، بهمن ماه سال گذشته تهیه و تنظیم شده است.

راهکارهای توسعه صنعت سنگ

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنانش با طرح پیشنهاداتی در خصوص توسعه صنعت سنگ های تزئینی، اعلام کرد: تعیین مشوق های صادراتی (حذف عوارض صادراتی)، تامین تجهیزات، ارایه تسهیلات و بازاریابی فروش از جمله موضوعات کلیدی این حوزه به شمار می رود که در شورای عالی معادن پیگیری می شود.

وی عنوان کرد: معافیت از پرداخت حقوق دولتی معادن کوچک تزیینی به منظور توسعه یاین معادن، به عنوان یک برنامه حمایتی می تواند شامل اینگونه معادن شود که شورای عالی معادن می تواند این مجوز را صادر کند.

غریب پور ادامه داد: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به عنوان راهبر توسعه این صنعت، می تواند با تهیه یک بانک اطلاعاتی متشکل از تعداد معادن غیرفعال سنگ های تزئینی و نظرخواهی از استان ها برای ارایه راهکار رونق اینگونه معادن، اقدامات لازم را داشته باشد.

 سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از نیمه دوم سال ۹۸، توسعه حوزه سنگ های تزئینی را به پیشنهاد کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان کلید زد. برگزاری جلسات مستمر و هم اندیشی با انجمن های تخصصی و فعالان این حوزه به منظور رونق این صنعت و همچنین تهیه طرح جامع سنگ های تزئینی توسط این سازمان طی سال جاری انجام خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد