رجوع به اقتصاد دانش بنیان تنها راه نجات کشور

۱۱

رئیس هیات مدیره انجمن شرکت های دانش بنیان استان اصفهان گفت در شرایطی که اقتصاد مبتنی بر منابع نفتی بر زیرساخت های برآمده از آن، ناکارآمدی خود را در رشد و شکوفایی کشور به نمایش گذاشته است؛ رجوع به اقتصاد دانش بنیان تنها راه نجات کشور است.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، مسعود باطنی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری شاخص اقتصاد، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در سال های اخیر در بهره گیری از ظرفیت و توان داخلی افزود: راهبردهای معظم له، سند چشم انداز ۱۴۰۴، سند توسعه علمی کشور و سایر اسناد بالادستی در سال های اخیر بر حرکت کشور از اقتصاد منبع محور به اقتصاد دانش بنیان تاکید داشته، اما اقدامات در این مسیر قابل قبول نبوده است.

وی گفت: برای نوسازی اقتصاد بر اساس شاخصه های اقتصاد دانش بنیان، باید از نقش و فعالیت های انجمن ها و تشکل ها بهره گرفت.

رئیس هیات مدیره انجمن شرکت های دانش بنیان استان اصفهان، این موضوع را در شرایط کنونی یک ضرورت دانست و افزود: شرکت های دانش بنیان استان اصفهان این ضر.ورت را حس کرده اند و از سال ۹۴ این انجمن را براساس قوانین کشور در اتاق بازرگانی اصفهان به ثبت رساندند.

وی گفت: شرکت هایی که تاییدیه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را در حوزه دانش بنبان دریافت کرده اند، همچنین شرکت های فناور مستقر در پارک ها و مراکز فناوری استان اصفهان می توانند در این انجمن عضو شوند.

باطنی، محورهای اصلی فعالیت این انجمن را شامل؛ پیگیری و هم افزایی شرکت ها، برنامه ریزی برای توانمندسازی کسب و کارشرکت های عضو و تعامل حرفه ای آنها از طریق انجمن با حاکمیت و جامعه دانست.

وی محورهای خدمات برنامه ریزی شده این انجمن را نیز شامل؛ صندوق قرض الحسنه دانش بنیان و فناور، شورای تعالی مدیریت بازرگانی، شرکت سهامی عام سپنتا فناوران اسپادانا، شورای راهبری کمیته های تخصصی شامل؛ کمیته فناوری صنعت فولاد، کمیته فناورهای نفت، گاز و پتروشیمی، کمیته دام، طیور و آبزیان، کمیته صنعت ساختمان، کمیته فناوری های ارتباطات ICT  و کمیته فناوری های آب، انرژی و محیط زیست، از خدمات برنامه ریزی شده در این انجمن است.

باطنی در پایان تاکید کرد: دبیرخانه انجمن مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با شماره تماس ۰۳۱۳۳۹۳۲۱۳۳ و به نشانی سایت  WWW.ISFAHAN.TECH آماده تعامل و ارتباط با فعالان حوزه دانش بنیان، انجمن ها و نهادهای حاکمیتی و عمومی کشور است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد