رشد سریع پلتفرم‌های جدید برای دورکاری

۳۲

بحران کرونا باعث شد تا بسیاری از شرکت‌های جهان سراغ دورکاری بروند. هر چند در ابتدا این مسئله سخت یا غیرممکن به‌نظر می‌آمد، اما به‌تدریج با پیدا کردن ابزارهای لازم اوضاع بهتر شد و به همین‌خاطر بعضی شرکت‌ها تصمیم گرفتند حتی پس از این دوران دورکاری را ادامه دهند.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، استفاده از فناوری برای انجام وظایف کاری هم باعث کاهش خستگی کارمندها در رفت‌ها و آمدها و ترافیک روزانه می‌شود هم به‌شدت هزینه شرکت‌ها را کاهش داده است؛ به همین‌خاطر استارت‌آپ‌های مختلفی در ۲سال اخیر برای بهبود شرایط دورکاری رشد پیدا کرده‌اند.

رشد سریع پلتفرم‌های جدید برای دورکاری

استارت‌آپ روتین(Routine) یکی از مواردی است که در هفته‌های اخیر به‌شدت مورد توجه قرار گرفته است. این استارت‌آپ در مرحله پیش‌بذری قرار دارد، ولی در همین مرحله توانسته است سرمایه‌ چشمگیر ۲.۷ میلیون دلاری را جذب کند. این مسئله نشان می‌دهد که سرمایه‌گذارها به‌خوبی روند جهانی را رصد کرده‌اند و می‌دانند شرکت‌های بزرگ بسیار به دورکاری علاقه‌مند هستند.

پلتفرم روتین درواقع قرار است به یک سؤال کاربران جواب دهد؛ اینکه من هم‌اکنون باید چه کاری انجام دهم؟

در نرم‌افزار و اپلیکیشن روتین درحقیقت برنامه روزانه کاری با یادداشت‌ها و تقویم کاربر تجمیع می‌شود و برای او محیطی را فراهم می‌کند که می‌تواند به کارهای خود به‌راحتی رسیدگی کند.

به گزارش تک‌کرانچ، بخش مرکزی محیط روتین را نوار وظایف انجام می‌دهد که می‌توان به‌سادگی به آن کارها و وظایف جدید را اضافه کرد.

در‌واقع هر صفحه‌ای که روتین می‌سازد، جزئیات یک وظیفه را در خود دارد که می‌تواند کمک شایانی به کاربر بکند.

همزمان با روتین ۳جوان دیگر در حال توسعه پلتفرمی به نام Hera هستند. این پلتفرم درواقع تقویم را به محیط اصلی کاری فرد تبدیل می‌کند و به درد کسانی می‌خورد که جلسات آنلاین فراوانی در روز دارند.

استارت‌آپ Hera هم در اول کارش توانسته ۴۶۵ هزار دلار سرمایه جذب کند. تقویم سفارشی شده این پلتفرم اجازه می‌دهد افراد خیلی سریع‌تر برنامه‌های خود را درج کنند و علاوه بر این کاربر می‌تواند زمان‌های خالی خود را جهت جلسات جدید برای افراد دیگر بفرستد. درواقع Hera می‌تواند زمان‌های خالی کاربران خود را هم برای تنظیم جلسات جدید هماهنگ کند. در زمان جلسات هم این پلتفرم به کاربر خود اجازه می‌دهد که یادداشت‌های لازم را به‌راحتی ثبت کند و بعد آنها را به اپلیکیشن‌های دیگر بفرستد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد