رشد صددرصدی حضور بانوان در کمیسیون های اتاق بازرگانی اصفهان

29

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تقدیر از بانوان اصفهانی که همواره در عرصه های مختلف حضور موفق داشته اند، گفت:علی رغم شرایط تحریم و جنگ اقتصادی بانوان کارآفرین اصفهانی به تلاش خود ادامه داده و به صورت خستگی ناپذیر در میدان حضور دارند.
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، معصومه ابتکار در دیداری که با حضور فرشته امینی عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان، سید حسن قاضی عسگر معاون اقتصادی استانداری اصفهان و جمعی از بانوان کارآفرین استان اصفهان در محل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، افزود: در سال ۹۶ شاخص هایی در هشت محور ازجمله، مشارکت اقتصادی، کارآفرینی و اشتغال  تصویب شد که بر اساس این برنامه های نتیجه محور، امید است ارتقای وضعیت زنان و خانواده رقم بخورد.

وی تصریح کرد:در حوزه ارتقای مهارت های تخصصی با جهاد دانشگاهی در حال الگو سازی در موضوع مشاغل خانگی خاص زنان سرپرست خانوار هستیم و در سازمان استاندارد نیز، استانداردهایی به تصویب رسید که ابلاغ و اجرایی شده است؛ همچنین از مشاغل خرد که از مهمترین زمینه های اشتغال زنان سرپرست خانوار است،حمایت ویژه شد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از رایزنی با بانک مرکزی و فراهم شدن امکان استفاده از سهام عدالت به عنوان وثیقه برای بانوان خبر داد.
ابتکار، از ایجاد درگاهی با عنوان سامانه ملی زنان کارآفرین نیز یاد و بیان کرد: بانوان کارآفرین می توانند در این درگاه ثبت نام  و حرفه خود را معرفی و رقابت کنند. سپس با رای مردمی بیست نفر به عنوان کارآفرینان برتر انتخاب می‌شوند.
وی در بخش پایانی صحبت های خود پیشنهاد داد: یک ایده در زمینه کسب و کارهای نو و استارت‌آپ ها از اتاق بازرگانی اصفهان مطرح  تا با انجام حمایت های لازم، راه اندازی شود. همچنین، وی این وعده را نیز داد تا مسائل و مشکلات مطرح شده در جلسه را از طریق وزارت صمت و هیأت دولت پیگیری کند.

سپس سید حسن قاضی عسگر، معاون اقتصادی استانداری اصفهان، با بیان اینکه حضور بانوان کارآفرین در استان باعث افتخار است، گفت: لازم است بانوان مسائل و مشکلات خود را با کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مطرح کنند.
قاضی عسگر از تشکیل کمیته تخصصی ویژه بررسی مسائل و مشکلات بانوان برای اولین بار خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این کمیته تخصصی تاثیر چشمگیری در ارتقای امور بانوان داشته باشد.

وی همچنین بر پیگری پیشنهادها و مشکلات مطرح شده از سوی بانوان از جمله تاسیس صندوق حمایتی بانوان تاکید کرد.

در آغاز این نشست، فرشته امینی عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان از افزایش حضور بانوان در اتاق بازرگانی اصفهان و تمرکز اتاق نهم بر توسعه کسب و کار سخن گفت و تصریح کرد: توانمند سازی، شناسایی و شبکه سازی بانوان از رویکردهای مهم اتاق بازرگانی بوده است.

وی افزود: در حال حاضر حضور بانوان در اتاق بازرگانی اصفهان، با رشد دو برابری، از ۱۱ به ۲۴ درصد در کمیسیون های اتاق و افزایش تعداد بانوان دارنده کارت بازرگانی، روبه رو بوده است.

امینی از معاون رئیس جمهور خواست که با پیگیری و اقدامات ویژه، زمینه امید بیش تر برای بانوان کارآفرین را فراهم کند.
گفتنی است در این نشست، بانوان کارآفرین و موفق استان اصفهان، مشکلات و موانع موجود بر سر کسب و کارهای خود را با معاون رئیس جمهور در میان گذاشتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد