رییس اتاق بازرگانی اصفهان خواستار بازنگری درسیاست های ارزی و تجاری کشور شد

23

رییس اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه به اعتقاد اهالی کسب و کار سیاست های ارزی و تجاری کشور با شعار سال متناسب نیست، خواستار بازنگری و چاره اندیشی سریع این سیاست ها از طریق مشورت با بخش خصوصی شد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، مسعود گلشیرازی درهشتاد و هشتمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان با اشاره به آغاز به کار مجلس یازدهم شـورای اسـلامی افزود: مجلس یازدهم به دلیل شروع فعالیت در زمان وقایع بزرگ اقتصادی و سیاسی نسبت به مجالس دیگر از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و لازم است در موضوعات اقتصادی نقش فزون تری ایفا کند.

وی با بیان اینکه حفظ استقلال، توسـعه وپیشرفت، توجه ویژه به معیشت مردم و برقراری عدالت اجتماعی از جمله آرمان های نظام مقدس جمهوری اســلامی ایران است، تاکید کرد این امور باید مبنای جهت گیری و عملکرد مجلس جـدید قرار گیرد.

دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان در ادامه خواستار استفاده از ظرفیت های جامعه در اجرای کامل قوانین مصــوب و نظارت بر آنها شد وافزود: نقش آفرینی مردم در بخش اقتصاد می تواند در مشـارکت بخش خصوصی و اتاق بازرگانی در تدوین آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی قوانین اقتصادی مانند قانون بهبود فضای کسب وکار متبلور شود.

گلشیرازی ابراز امیدواری کرد؛ در سال جهش تولید رویکرد مجلس یازدهم در بخش های مختلف و  به ویژه اقتصاد، رویکردی مردم محور داشته و مشارکت پررنگ بخش خصوصی را به دنبال داشته باشد.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان صدور بخشنامه ها و آیین نامه ها بدون مشارکت بخش خصوصی را جزو رنج نامه های این بخش عنوان و تصریح کرد: توجه ویژه به رعایت قوانین در راستای ارتقای امنیت اقتصادی و تسهیل فضای کسب و کار نیازمند ایجاد ساختار و توجه به فرهنگ خدمت مخلصــانه به مردم وکارآفرینان در تمامی لایه های دستگاه های اجرایی است.

وی همچنین با اشاره به ساختارهای ایجاد شده در اتاق بازرگانی به منظور توانمندسازی فعالان اقتصادی در دوران کرونا و پساکرونا، ایجاد اولین شورای حل اختلاف صلحی در اتاق بازرگانی اصفهان و راه اندازی پنجره واحد کسب و کار را امیدبخش، تسهیل کننده و قوام بخش فعالیت های اقتصادی دانست.

گلشیرازی در ادامه با بیان اینکه به اعتقاد اهالی کسب و کار سیاست های ارزی و تجاری کشور با شعار سال متناسب نیست، خواستار بازنگری و چاره اندیشی سریع این سیاست ها از طریق مشورت با بخش خصوصی شد.

دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان در ادامه از آغاز داوری تیم های صادراتی در شتاب دهنده ها در هفته جاری خبر داد. گلشیرازی در پایان سخنان خود تدوین بسته جامع حمایت فرابخشی به منظور حمایت از پیشران های اقتصادی را در کنار بسته های حمایتی دستگاه های اجرایی حایز اهمیت دانست. وی در پایان تصریح کرد: کارنامه عملکردی سرمایه گذاری به عنوان عامل تکان دهنده مولفه های اقتصاد کلان باید رصد شود.

درادامه محمود تولایی، رئیس اتاق بازرگانی کاشان موتور محرک تمامی اقتصادهای جهان را بنگاه های کوچک و متوسط دانست و گفت: امروزه سرمایه های کوچک، اشتغال های بزرگ را رقم می زنند پس لازم است این بنگاه ها مورد توجه ویژه قرار گیرند. وی واکاوی سیاست های سرمایه گذاری استان را ضروری دانست.

علی صبوحی، مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اصفهان نیز با اشاره به تاثیر پنجره کسب و کار در بهبود شاخص های سهولت کسب و کار در کشور، ابراز امیدواری نمود پنجره واحد فیزیکی کسب و کار تا پایان خرداد در اصفهان راه اندازی شود. وی همچنین ایجاد ادبیات مشترک در کشوربرای ارایه فرصت های سرمایه گذاری را بسیار مهم دانست.

بهرام سبحانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان نیز تشکیل شرکت سرمایه گذاری به منظور مدیریت سرمایه های خرد برای سرمایه گذاری در پروژه های کلان استان اصفهان را حایز اهمیت دانست .

شایان ذکر است در ادامه ۹ پیشنهاد مرتبط با تامین اجتماعی و ۱۲ پیشنهاد مرتبط با تامین مالی در خصوص رفع مشکلات فعالان اقتصادی ناشی از شیوع کرونا در سال جهش تولید به تصویب رسید. همچنین مقرر شد بسته های حمایتی دستگاه های اجرایی در سال ۹۹ ظرف مدت یکماه بررسی و ابلاغ شود. همچنین مقرر شد کنسرسیوم بانکی به منظور اجرای پروژه های بزرگ توسط بانک ها بصورت تجمیعی برای تسهیل تامین مالی پروژه ها و کمک به واحدهای تولیدی، صنعتی و سرمایه گذاری استان ایجاد شود.

در این جلسه گزارش واحد پژوهش و بررسی های اقتصادی اتاق اصفهان در خصوص تعیین اولویت های سرمایه گذاری استان و پروژه های معرفی شده از سوی دستگاه های اجرایی ارایه شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد