سازمان جهانی بهداشت: توزیع واکسن ضدکرونا در میان کشورهای فقیر از ابتدای سال ۲۰۲۱ آغاز می‌شود

15

 سازمان جهانی بهداشت و اتحاد برای واکسن (Gavi) که با همکاری یکدیگر سازوکار توزیع واکسن ضدکرونا در کشورهای فقیر را ایجاد کرده‌اند، روز جمعه اعلام کردند که اولین محموله‌های این واکسن را در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی به این کشورها خواهند فرستاد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از سایت فارسی “یورونیوز” بنا بر اعلام تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت قرار است حدود ۲ میلیارد دوز از این واکسن‌ تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی در میان این کشورها توزیع شود.

در بیانیه مشترک سازمان جهانی بهداشت و اتحاد برای واکسن آمده است که واکسیناسیون در این کشورها نیز ابتدا در میان کارکنان بخش بهداشت و خدمات اجتماعی انجام خواهد شد.

تاکنون استفاده از چه داروهایی در درمان کرونا موثر بوده است؟

قرار است دومین محموله نیز در دومین سه ماهه سال ۲۰۲۱ میلادی فرستاده شود و هدف این دو نهاد آن است که در مجموع تا پایان سال آینده میلادی، ۲۰ درصد از جمعیت کشورهای فقیر واکسینه شوند.

روند ارسال واکسن برای این کشورها در سال ۲۰۲۲ میلادی نیز ادامه خواهد داشت و به گفته این سازمان‌ها، سرعت کمک رسانی و انتقال محموله‌ها بستگی به میزان همکاری کشورهای فقیر بویژه در موضوعاتی همچون ارائه تاییدیه‌های نظارتی و آمادگی کشور دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد