سامانه رصد هوشمند نهادها و اصناف اجرایی شد

16

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: با توجه به اجرایی شدن سامانه رصد هوشمند نهادها و اصناف در اصفهان به منظور نظارت مردمی بر نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن مختلف، همه سطوح موظف هستند Qr کد را از سامانه ماسک پرینت کرده و در معرض دید عموم قرار دهند تا در سامانه رصد نظارت مردمی ثبت شود.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق اصفهان سید حسن قاضی عسگر در سومین جلسه ستاد احیای گردشگری استان اصفهان با تاکید بر اینکه به دنبال آن هستیم که هر چه سریعتر حوزه گردشگری استان را احیا کنیم، افزود: از این سامانه می توان در کنار گواهینامه ایمنی بهداشت هتل ها به عنوان سیستم آلارم دهی به جامعه هتلداران برای پایش میزان رعایت پروتکل ها استفاده نمود.

در ابتدای این جلسه علی کرباسی زاده، مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان از تدوین شیوه نامه بهداشتی ویژه هتل ها برای نخستین بار در ایران در استان اصفهان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به کیفیت بالای این شیوه نامه که با همکاری اتاق بازرگانی، مدیران هتل ها و نمایندگان معاونت بهداشت تهیه شده است، می توان از این شیوه نامه به عنوان یک استاندارد ارزیابی سراسری برای اجرا در کل کشور استفاده نمود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه هدفگذاری اصلی توسعه اقتصادی استان در چشم انداز سند ۱۴۰۴ بر محور توسعه گردشگری بنا نهاده شده، باید با تعامل و همراهی دولت و بخش خصوصی علایم حیاتی صنعت گردشگری را حفظ کنیم.

همچنین سید رضا سجودی، سرپرست معاونت اجتماعی  و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اصفهان نیز با بیان اینکه قوانین حوزه گردشگری بعضا زیرساختی نبوده و فراخور زمان حال تدوین شده اند، افزود: ما به دنبال تعریف یک سیاست قضایی حقوقی در این حوزه در استان های هدف گردشگری هستیم.

وی تنظیم سند قضایی گردشگری و تصویب آن به عنوان یک قانون زیرساختی را در توسعه گردشگری استان موثر دانست.

مسعود نیک آئین، مدیرکل تشریفات استانداری اصفهان نیز از تصویب دو بند در تفاهم نامه منعقده با قطر در اجلاس ایران و قطر برای توسعه اقتصاد گردشگری اصفهان خبر داد.

وی برگزاری هفته فرهنگی و ترویج صنایع دستی و هنرهای سنتی اصفهان در دوحه و ایجاد ایرلاین مشترک با قطر را از جمله مفاد این تفاهم نامه ذکر و برهمکاری و تعامل بخش خصوصی و دولتی استان برای بهره مندی هرچه بیشتر از این فرصت طلایی تاکید کرد.

الحاق سیستم ارزیابی و کنترل جامعه هتلداران با سامانه رصد، تدوین برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی دستگاه های قضایی استان و شهرستان در راستای کمک به توسعه گردشگری، بررسی چگونگی بهره برداری از «نرم افزار» ماسک در راستای بهبود سفر ایمن استان، ایجاد خط تلفن هات لاین گردشگری به منظور اقدامات سریع و اورژانسی در این حوزه، پیگیری مصوبه سفر ایمن و مثلث طلایی گردشگری در سامک استان و ستاد استانی کرونا، ارایه و اخذ مصوبه آخرین نسخه تقویم رویدادهای گردشگری استان، ارائه برنامه ترویجی و فرهنگ سازی توسعه گردشگری استان در شبکه اصفهان، ایجاد کارگروه همکاری های اقتصادی، فرهنگی و گردشگری ایران و قطر و تدوین برنامه پیشنهادی مدیریت بهره برداری از خانه های مسافر، از دیگر مصوبات این جلسه بود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد