سیاست ارزی کشور مانع از رونق محصولات تولیدی است

۱۷

مدیر عامل شرکت تجهیزات برق و سیالات فولاد (ساتها ) و عضو هیات مدیره انجمن خدمات مهندسی استان اصفهان گفت: سیاست ارزی کشور، مانعی برای تولید و رونق محصولات تولیدی است، زیرا نوسانات ارزی مانع از واردات مواد اولیه با قیمت مناسب می شود.

مهندس علیرضا روغنی روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه خبری شاخص اقتصاد افزود:  خرید اعتباری مواد اولیه یکی از بهترین راهکارها در شرایط کنونی است، به طوری که چرخ صنعت، با اتکا به این روش و بدون مراجعه به سیستم بیمار بانکی به حرکت در خواهد آمد.

وی گفت: حل مشکل نقدینگی، مشکلات حوزه کسب و کار و بهبود روابط بین‌الملل برای تسهیل تجارت از جمله انتظارات بخش تولید از دولت است.

این فعال اقتصادی ادامه داد: در بهبود فضای کسب و کار  موضوعات زیادی از جمله بروکراسی اداری، مالیات، صدور مجوزها و تامین اجتماعی، قراردادها، قوانین و مقررات حاکم بر کسب و کارها مانند قانون تجارت، قوانین بانکی، نحوه دریافت تسهیلات و سایر موضوعات برون بنگاهی وجود دارد که باید به این موارد توجه ویژه شود.

مهندس روغنی همچنین در خصوص رفغ مشکل نقدینگی گفت: به نظر می رسد شرایط کنونی، راهکار مناسبی برای خلق نقدینگی نیست، بلکه با مدیریت منابع مالی کشور و تغییر روابط اقتصادی، می‌توان نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی را تامین کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد