مهمترین درخواست ما استفاده از ظرفیت اتاق بازرگانی اصفهان است

مدیرعامل شرکت گرند استپ گفت: شرکت گرند استپ با ۱۴ سال تجربه در زمینه تولید و تأمین تجهیزات صنعتی از قبیل انواع چیلرهای صنعتی و خانگی، دستگاه‌های تزریق پلاستیک، تزریق بادی و … نماینده رسمی گرند استپ چین است؛ ولی ما اکنون از واردکننده صرف به تولید کننده تبدیل شده ایم.

۸

مهندس چاوشی در مصاحبه اختصاصی با پایگاه خبری تحلیلی شاخص اقتصاد افزود: در سال ۱۳۸۰ شرکت ما پا به عرصه صنعت گذاشت و در غرب تیران در صنعت پلاستیک شروع به فعالیت کردیم. در ابتدا اشکان پلاستیک سبز را به ثبت رساندیم و در سال ۸۲ واردات دستگاه های تزریق پلاستیک و چیلر را شروع کردیم. در آن زمان ما صرفا در حوزه واردات بودیم؛ ولی از آذر ۹۹ در زمینه برند گرند استِپ شروع به کار کردیم.

وی تصریح کرد: از ویژگی های چیلر که جایگزین بسیار مناسبی برای کولر گازی است، مصرف انژی یک چهارم آن نسبت به کولر گازی است؛ به همین علت، برای ادارات، مساجد و کتابخانه ها بسیار مناسب است.همچنین، چیلر تهویه نیز دارد؛ به همین علت، در بیمارستان ها از آن استفاده می‌کنند.

چاوشی توضیح داد: دولت می تواند شرکت های خود را وادار کند چیلرهای داخلی خرید کنند. ما یک سال گارانتی و ۱۰ سال تضمین تأمین قطعات داریم. درحال حاضر، بیش از یک هزار مسجد برای سیستم گرمایش از دستگاه های ما استفاده می کنند.

 

مهمترین درخواست ما استفاده از ظرفیت اتاق بازرگانی استان اصفهان است

وی درخصوص درخواست‌های شرکت گرند استپ افزود: مهمترین درخواست مجموعه ما، استفاده از ظرفیت اتاق بازرگانی استان اصفهان برای معرفی شرکت به ارگان‌های دولتی و خصوصی است. در این‌باره پیشنهاد می‌شود اتاق بازرگانی اصفهان با مجموعه‌هایی مانند استانداری، شهرداری‌، بانک‌ها و … هماهنگی‌هایی انجام دهد تا هر هفته، چند واحد تولیدی خود را به این مجموعه‌ها معرفی کنند. علاوه بر این‌، اتاق بازرگانی اصفهان می‌تواند هماهنگی‌هایی با شبکه تلویزیونی استان اصفهان انجام دهد تا در برنامه‌ها و میزگردهایی، تولیدکنندگان استان اصفهان معرفی شوند.

این فعال اقتصادی در ادامه تاکید کرد: اتاق بازرگانی استان اصفهان می‌تواند با دعوت از واحدهای فعال در صنایع مختلف (به صورت حضوری یا مجازی)، زمینه معرفی آن‌ها را فراهم نماید؛ برای مثال، واحدهای فعال در صنعت پلاسکو، تجهیزات پزشکی، لبنیات، داروسازی، مهندسان طراح تأسیسات و … می‌توانند مشتریان بالقوه مجموعه گرند استپ باشند. از این رو، اگر زمینه‌ای فراهم شود تا واحدهای یادشده با شرکت گرند استپ آشنا شوند، این آشنایی‌ها می تواند به فروش بیشتر محصولات شرکت گرند استپ منجر شود.

مهندس چاوشی درخصوص تعداد کارکنان شرکت خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵۵ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در شرکت گرند استپ، مشغول فعالیت هستند و بدیهی است که با رسیدن میزان فروش شرکت به حد معینی می‌توان تعداد شیفت‌های کاری را افزایش داد که این امر به افزایش تعداد نفرات نیروی کار خواهد انجامید.

این کارآفرین افزود: ایجاد تفاهم‌نامه با شبکه ایران کالا، گام دیگری است که اتاق بازرگانی اصفهان می‌تواند برای کمک به تولیدکنندگان بردارد. حضور تولیدکنندگان در شبکه ایران کالا می‌تواند بازخوردهای بسیار عالی داشته باشد.

 

قاچاق؛ ضربه ای هولناک به پیکره تولید داخلی وارد کرده است

مدیرعامل گرند استپ با بیان این مطلب که محصول تولیدی کارخانه گرند استپ، انواع چیلرهای صنعتی و خانگی است، تصریح کرد: به وفور مشاهده شده است که هنگام فروش چیلرها، مشتری بیان می‌کند که با نصف این هزینه می‌تواند کولر گازی را که به صورت قاچاق وارد کشور شده است، تهیه کند و این مطلب، ضربه‌ای هولناک بر پیکره تولید داخلی وارد می‌کند.

وی درخصوص کمک اتاق اصفهان به این کارخانه گفت: امکان استفاده از مشاوران اتاق بازرگانی اصفهان، کمک دیگری است که این نهاد می‌تواند به تولیدکنندگان ارائه دهد.

مهندس چاوشی افزود: برخی مشکلات و تغییرات متداول باعث می‌شود روند کار در اداره صنعت و معدن با چالش مواجه شود. در این موارد، اداره مذکور می‌تواند با دادن گواهی‌کار موقت (مثلاً به مدت ۲ ماه) باعث تسهیل امور شود (مثال موردی این قضیه به صورت حضوری قابل طرح است).

وی تاکید کرد: معرفی بازارهای صادراتی به تولیدکنندگان، گام دیگری است که اتاق اصفهان می تواند با انجام آن به رونق تولید داخل کمک کند.

این کارآفرین اقتصادی پیشنهاد کرد: شرکت گرند استپ به تازگی از خدمت گردشگری مجازی صنعتی اتاق بازرگانی استان اصفهان آگاه شده است. پیشنهاد می شود مجموعه خدماتی که اتاق بازرگانی اصفهان می‌تواند به تولیدکنندگان ارائه دهد، طی لیستی به آن‌ها اعلام شود تا زمینه همکاری‌های دوطرفه افزایش پیدا ‌کند.

چاوشی افزود: مانند تمام واحدهای تولیدی، شرکت گرند استپ از هرگونه تسهیلات بلندمدت بانکی جهت گسترش فعالیت‌های تولیدی خود، استقبال می‌کند؛ ولی ما بیشتر به دنبال زمینه معرفی کالایمان به ادارات هستیم.

وی درخصوص صادرات به کشورها با بیان این نکته که بیشترین فروش ما به منازل است، تاکید کرد: ما کالای خود را به عراق و ارمنستان هم صادر می‌کنیم. البته، درحال حاضر، در نظر داریم بازار داخل را تأمین نموده و بعد زمینه صادرات به دیگر کشورها را بررسی  کنیم. البته، زمینه گسترش محصولات ما وجود دارد و تا سه برابر تولید کنونی هم امکان تولید داریم.

وی درخصوص چشم انداز شرکت گفت: مدیریت تصمیم گرفته دستگاه های تزریق پلاستیک را که وارداتی است، تولید کند. طرف چینی کاملاً متمایل است هر بخشی را که بخواهیم در ایران تولید کنیم؛ اما ۸ تا ۱۰ سال طول می‌کشد تا همه را تولید کنیم؛ کار بسیار سنگینی است.

وی توضیح داد: یک مجموعه ۴ واحدی، یک دستگاه چیلر برای آنها کافی و قیمت آن ۹۰ میلیون تومان است. چیلرها دارای انواع  ۶ تنی، ۱۲ تنی و ۲۵ تنی هستند  و  ارسال آنها به سراسر نقاط ایران رایگان است.

چاوشی افزود: درخصوص چیلر قدم های اولیه را برای نمایندگی برداشتیم تا در هر استان یک نماینده داشته باشیم. هم اکنون در صنعت پلاستیک کارخانجات بزرگ و برندهای معروفی هستند که با آنها کار می‌کنیم و در این پانزده سال ماشین های زیادی وارد کرده ایم.

وی درخصوص راه اندازی کارگاه تزریق پلاستیک گفت: به این بستگی دارد که مشتریان ما چه نوع محصولی می خواهند داشته باشند: سبد میوه، سرنگ، محصولات مهندسی، پزشکی و … . ما مشاوره های رایگان داریم و تمام اطلاعات را در اختیار آنها می گذاریم. دستگاه ها از ۸۰۰ میلیون تومان تا ۲۲۰ میلیارد تومان دسته بندی می شوند.

در پایان، مهندس چاوشی با معرفی سایت گرند استپ گفت: سایت ما  Grand Step Chiller.com  و کاملا به روز است. همچنین، صفحات ما در آپارات، لینکدین و تلگرام نیز وجود دارد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد