صادرات بیش از ۵ میلیون تن کالا از استان اصفهان در ۹ ماه سال جاری

35

مدیرکل گمرکات استان اصفهان، میزان صادرات استان طی ۹ ماهه امسال را ۵ میلیون و ۶۶ هزار و ۷۳۰ تن به ارزش یک میلیارد و ۶۱۰ میلیون و ۱۰۶هزار دلار عنوان کرد که بگفته وی این محصولات در قالب یک هزار و ۲۸۶ قلم کالا به ۸۵ کشور جهان صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از اقتصاد بازار، رسول کوهستانی پزوه اظهار کرد: عمده صادرات استان اصفهان شامل؛ محصولات و مصنوعات بوده که در واحدهای تولیدی استان پردازش، فرآوری و تولید شده است. مهمترین کالاهای صادراتی استان نیز شامل؛ چدن، آهن و فولاد و مصنوعات آن به ارزش ۸۴۳ میلیون و ۴۶۰ هزار دلار و با سهم ۵۲ درصد، محصولات پتروشیمی به ارزش ۲۴۴میلیون و ۶۵۱ هزار دلار با سهم ۱۵ درصد، فرش به ارزش ۶۰ میلیون و ۷۳۷هزار دلار با سهم ۴ درصد، محصولات لبنی به ارزش ۴۷ میلیون و ۵۸۰هزار دلار با سهم ۳درصد و محصولات شیمیایی آلی به ارزش ۳۷ میلیون و ۹۷۶ هزار دلار با سهم ۲ درصد بوده است.

وی با اشاره به اجرای پروتکل های بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا و اینکه گمرک از دستگاه های ضروری است و بنابراین تعطیل پذیر نمی باشد، بیان کرد: به ۸۵ کشور جهان از طریق استان اصفهان در ۹ماهه ۱۳۹۹ صادرات داشته ایم و مهمترین کشورهای هدف صادراتی استان اصفهان عراق، چین امارات، افغانستان، و اندونزی هستند. وی میزان صادرات استان اصفهان را به کشورهای عراق ۳۹۹ میلیون دلار، چین ۲۳۳ میلیون دلار، امارات ۲۲۱میلیون دلار، افغانستان ۱۷۴میلیون دلار واندونزی ۸۰ میلیون دلار اعلام کرد.

مدیرکل گمرکات استان اصفهان بیان کرد: میزان صادرات استان اصفهان، طی ۹ ماهه امسال ۵ میلیون و ۶۶ هزار و ۷۳۰ تن و به ارزش یک میلیارد و ۶۱۰ میلیون و ۱۰۶هزار دلار بوده و طی این مدت یک هزار و ۲۸۶ قلم کالا به مقصد ۸۵ کشور جهان از استان اصفهان صادر گردیده است.

وی اظهار کرد: طی این مدت عمده صادرات استان اصفهان محصولات و مصنوعاتی بوده که در واحدهای تولیدی استان پردازش، فرآوری و تولید شده است و در ادامه افزود: مهمترین کالاهای صادراتی استان اصفهان چدن، آهن و فولاد و مصنوعات آن به ارزش ۸۴۳ میلیون و ۴۶۰ هزار دلار و با سهم ۵۲ درصد، محصولات پتروشیمی به ارزش ۲۴۴میلیون و ۶۵۱ هزار دلار با سهم ۱۵ درصد، فرش به ارزش ۶۰ میلیون و ۷۳۷هزار دلار با سهم ۴ درصد، محصولات لبنی به ارزش ۴۷ میلیون و ۵۸۰هزار دلار با سهم ۳درصد و محصولات شیمیایی آلی به ارزش ۳۷ میلیون و ۹۷۶ هزار دلار باسهم ۲درصد بوده اند.

کوهستانی با اشاره به اجرای پروتکل های بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا و اینکه گمرک از دستگاه های ضروری است و بنابراین تعطیل پذیر نمی باشد، بیان کرد: به ۸۵ کشور جهان از طریق استان اصفهان در ۹ماهه ۱۳۹۹ صادرات داشته ایم و مهمترین کشورهای هدف صادراتی استان اصفهان عراق، چین امارات، افغانستان، و اندونزی هستند. وی میزان صادرات استان اصفهان را به کشورهای عراق ۳۹۹ میلیون دلار، چین ۲۳۳ میلیون دلار، امارات ۲۲۱میلیون دلار، افغانستان ۱۷۴میلیون دلار واندونزی ۸۰ میلیون دلار اعلام کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد