صنایع تولیدی مقدم اصفهان؛ پیشرو در تولید و صادرات

59

اخوان مقدم گفت: صنایع تولیدی مقدم اصفهان در سال ۱۳۶۹ در منطقه صنعتی مبارکه تأسیس شد و فعالیت خود را در زمینه تولید پلاستیک، چاپ و بسته بندی محصولات مختلف آغاز کرد. این شرکت در سال ۱۳۸۳ موفق به دریافت گواهینامه مدیریت کیفیت از شرکت U.R.S در انگلستان شد و در نتیجه مشاهده و ارتقای سیستم مذکور، گواهی ISO 9001 را در سال ۱۳۸۶ از شرکت B.R.S در آمریکا دریافت کرد.
مدیر کارخانجات سپهر پلیمر سپاهان افزود: در همین راستا، با بهره گیری از روش های بهبود مستمر و توجه ویژه به مقررات در نظر گرفته شده، این شرکت در سال ۱۳۸۷ توسط وزارت کار و امور اجتماعی به عنوان کارآفرین برتر انتخاب شد و عنوان «محصول برتر در تحقیق و توسعه» را از وزارت صنایع و معادن دریافت کرد. همچنین شرکت ما در سال های ۱۳۸۵ ، ۱۳۸۶ ، ۱۳۸۷ ، ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹ به عنوان «بخش برتر صنایع غذایی ، بهداشتی و آشامیدنی استان اصفهان» انتخاب و  «توسط اداره غذا و داروی اصفهان، نیز به عنوان واحد برتر استان معرفی شد. شایان ذکر است، شرکت اصفهان مقدم یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انواع بسته بندی، کیف های صنعتی و پاکت در انواع مدل های مختلف در ایران است.
اخوان مقدم خاطرنشان کرد: من به اتفاق برادر و فزندانشان درمجموع ۳۶ سال است به تولید مشغول هستیم. ما تا سال ۷۰ به تولید فرش ماشینی و رشته های نساجی اشتغال داشتیم و از سال ۷۰ به بعد در پلیمر ورود پیدا کردیم. قبل از آن در تعدادی از نمایشگاه های بین المللی شرکت کردیم تا برای تولید در رشته های پلیمر آماده شدیم.
وی افزود: یکی از مهم ترین فعالیت های ما چاپ و انواع بسته بندی، لمیننت و فیلم و انواع آن با جنس های مختلف تا مرحله نهایی برای شرکت های همکار است. علاوه بر آن، ما در عرصه نساجی و فرش ماشینی ۱۲ سال فعالیت اثربخش داشته ایم.
مدیر واحد تولیدی اصفهان مقدم در زمینه تولید پلاستیک، چاپ و تولید لفاف های بسته بندی و تولیدکننده ظروف بسته بندی گفت:  کارخانه های بزرگی هستند که به یک سری محصولات ما نیاز دارند و تنها ۲۰ درصد از محصولات ما نهایی می شود. ملحفه های بیمارستانی یک بار مصرف، کیسه های زباله و سفره و … بقیه خدمات ما، تحت سفارش هستند.
اخوان مقدم درخصوص صادرات محصولات شرکت تصریح کرد: بسیاری از شرکت ها به علت تصمیم های غلط دولت صادرات ندارند. البته، در سه چهار ماه گذشته صادرات بهتر شده چون ارز نیمایی به ارز آزاد نزدیک شده و اگر دولت هوشمندانه تصمیم می گرفت، بهتر می توانستیم صادرات داشته باشیم.
وی درباره مهم ترین تجربه اش گفت: تجربه حل مشکل است. نباید منتظر باشید که یک نفر به داد شما برسد؛ خودتان همت کنید و مشکلتان را حل کنید.
مؤسس خیریه نذر اشتغال امام حسین (ع) که در جهت کاهش بیکاری در صنف ضعیف جامعه و ایجاد اشتغال برای خانم های سرپرست خانوار و زندانیان تاسیس شده، درخصوص مهم ترین مشکل و چالش خود اظهار کرد: بزرگترین مشکل کشور ما این است که سیستم ندارد. کسانی که می خواهند به توسعه و رونق اقتصادی برسند، موقتا پولشان را بی ارزش می کنند تا از خارج از کشور بیایند و جنس آنها را بخرند و بابت این کار کارگران زیادی سر کار می آیند. به عبارت دیگر، چیزی می دهی و چیزی دریافت می کنی؛ ولی ما متاسفانه پولمان را بی ارزش کرده ایم و چیزی به دست نیاورده¬ایم. صادرات ما به دلیل دو نرخی بودن ارز موفق نیست. چون در برگشت پول با مشکل مواجه هستیم. پس یکپارچگی وجود ندارد.

وی درخصوص راه های ارتباطی دیگران با آنها گفت: در کمیسیون کسب و کار اتاق بازرگانی ما اطلاعاتمان را صادقانه در اختیار افراد می گذاریم. افراد مستقر در آنجا هر روز تلفنی یا حضوری با من در ارتباط هستند و اگر کاری از دستمان برآید، در خدمتگزاری حاضریم.
این فعال اقتصادی با بیان این نکته که در شرکت ما ۱۰۰۰ نفر مستقیم و ۱۲ هزار نفر هم غیرمستقیم مشغول کار هستند، افزود: در دوران کرونا ما شروع به تولید ماسک کردیم و اوایل شرایط خیلی سخت بود؛ چون مواد اولیه به راحتی به دست ما نمی رسید. با این حال، تولید ماسک های پزشکی را شروع کردیم. اول پارچه ای تولید کردیم و سپس لباس های بیمارستانی یکبار مصرف و اکنون هم تولید ماسک را به صورت جدی دنبال می کنیم.
وی درخصوص صادرات محصولاتشان گفت: ما در نمایشگاه های بین المللی پیشتاز هستیم و به کشورهای حوزه خلیج فارس مثل عراق افغانستان، قطر و عمان صادرات داریم. سفره های مجلسی و کاغذی، ملحفه های بیمارستانی و پاکت های بسته بندی از صادرات ماست.
اخوان مقدم درخصوص دستگاه های کارخانه افزود: دستگاه های ما هم داخلی و هم خارجی است و اگر مشکلاتی پیش بیاید، یا از سازنده کمک می گیریم و یا تیم تحقیقاتی خودمان آن را می سازند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد