صنعت به نیروی متخصص نیاز دارد/ طرح پویش اشتغال پل ارتباطی صنعت و دانشگاه

۸

نایب رئیس دوم اتاق بازرگانی اصفهان با بیان این که صنعت کشور نیاز به نیروی تحصیلکرده و متخصصی که بصورت کاربردی فارغ التحصیل شده باشند دارد، گفت: طرح پویش اشتغال از دو سال قبل فعالیت خود را با همکاری اتاق بازرگانی اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی برای تربیت نیروی انسانی ماهر آغاز کرد.

دکتر حمیدرضا قلمکاری روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه خبری شاخص اقتصاد افزود: طرح پویش اشتغال حلقه مفقوده ای بود که در سالهای اخیر بین صنعت و دانشگاه به چشم می خورد، از این رو در اردیبهشت ۹۸ تفاهم نامه ای بین اتاق بازرگانی اصفهان و دانشگاه آزاد منعقد و منجر به شکل گیری سرای نوآوری در اتاق بازرگانی اصفهان شد.

وی افزود: از سال ۹۳ تا ۹۷ میزان علاقه مندی جوانان در ورود به دانشگاه ها و تحصیلات تکمیلی بسیار روند نزولی داشته است.همچنین نرخ نرم تحصیلکردگان دانشگاهی بیکار کشورمان در آخرین رنکینگ در مقایسه با کشورهای توسعه یافته از جایگاه بسیار نامطلوبی برخوردار است و از یکسو می بینیم که وضعیت تحصیلی ما ۱۱ برابر میانگین جهانی ارتقاء یافته و از سوی دیگر افزایش نرخ تحصیلکردگان بیکار ما جای تامل دارد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان تاکید کرد: طبق تفاهم نامه بین اتاق بازرگانی اصفهان و دانشگاه آزاد، صنعت آنچه را که می خواهد شناسایی می کند و براساس نیازهایش با دعوت از اساتید صنعت و دانشگاه، برای آموزش حین کار نیروی متخصص را پرورش می دهد.

وی در خاتمه گفت: تربیت نیروی ماهر با شناسایی آنچه که نیاز صنعت کشور است، برگرفته شده از طرح “دوال” کشور آلمان است و این طرح بومی سازی شده برای کسب و کار ما طراحی شده است که امیدوارم باعث تحول در نظام آموزشی و صنعت کشور شود.

کد ۲۴

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد