ضرورت بازگرداندن سامانه کارت بازرگانی به پارلمان بخش خصوصی

14
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: به منظور رفع مشکلات ایجاد شده برای صدور و تمدید کارت بازرگانی، لازم است سامانه کارت بازرگانی به اتاق های سراسر کشور بازگردانده شود.
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان مسعود گلشیرازی در نشستی که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونان ایشان، استاندار، نمایندگان مجلس و فعالان اقتصادی برگزار شد، خواستار عملیاتی نمودن مدل سه گانه مدیریت مردم سالارانه اقتصاد مقاومتی، به صورت پایلوت در اصفهان شد و تصریح کرد: اگر تفویض اختیار به استان اصفهان، سازمان صمت و اتاق بازرگانی از دست آوردهای این سفر قرار گیرد، از این اعتماد می توان به عنوان یک مدل موفق در طول زمان یاد کرد.
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان، با بیان اینکه صنعتگران شهر صنعتی اصفهان، همواره وزارت صمت را ملجأ و پناهگاه خود می دانند، نحوه مدیریت وزیر در سمت استاندار خراسان رضوی را نویدبخش اعتماد وزیر وقت، به بخش خصوصی دانست.
مسعود گلشیرازی با تاکید بر اینکه فعالان اقتصادی حاضر در جلسه، به گواه اسناد و آمار موجود، نه تنها در رشد تولید، حوزه صادرات و بهبود شاخص اشتغال خوش درخشیده اند؛ بلکه با ایفای ۹۰ درصدی تعهدات ارزی عملکرد بسیار مطلوبی داشته و خود را وقف جامعه، کشور و ملت به ویژه در دوران جنگ اقتصادی موجود نموده اند، گفت: امروز سند شرافت، ایثار اجتماعی و صنفی کسب و کار و تجارت فعالان اقتصادی به دست وزیر و استاندار اصفهان رونمایی خواهد شد.
وی در ادامه ضمن تشریح عملکرد اتاق بازرگانی اصفهان در دوره نهم فعالیت به عنوان اتاق نسل سوم، رونمایی از شتاب دهنده صادراتی در سال گذشته، تربیت تیم های صادراتی جوان، رونمایی از آغاز فعالیت شتاب دهنده تجارت الکترونیک و بازاریابی با حضور وزیر، راه اندازی و تکمیل کارگو ترمینال فرودگاه شهید بهشتی اصفهان و نمایشگاه بین المللی اصفهان به عنوان حلقه های تکمیل اقتصاد صادراتی، راه اندازی صندوق قرض الحسنه حمایت از فعالان اقتصادی و ورود به حوزه مسئولیت اجتماعی، انجام اقداماتی درخصوص بهداشت و درمان در دوران کرونا و تامین بسته های حمایتی را از جمله اقدامات اتاق اصفهان بیان کرد.
رئیس اتاق اصفهان همچنین ضمن ضرورت توجه ویژه به برند تجاری به عنوان لازمه و پیش نیاز صادرات، توجه به نهادینه کردن حضور رایزنان و دفاتر تجاری در بازارهای مقصد صادراتی را پیش زمینه ایران صادراتی دانست.
گلشیرازی همچنین خواستار بازگرداندن سامانه کارت بازرگانی به اتاق های بازرگانی شد و پیشنهاد نمود: این سامانه به صورت پایلوت در استان هایی که حجم صادرات، تولید و صنعت کمتری دارند، اجرا شده و پس از احصای مشکلات سامانه و رفع آن، در کل کشور تسری یابد.
دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان در پایان سخنان خود بر ضرورت توجه به نوسازی صنایع کشور، معطل نماندن سرمایه گذاری، توجه به تعیین تکلیف جزء (د) بند ۶ قانون بودجه سال ۸۸ و توجه به تعیین تکلیف تسهیلات صندوق توسعه ملی و موضوع لزوم برقراری تعامل میان اتاق و وزارت صمت برای حمایت از شتاب دهنده های صادراتی تاکید کرد.
در پایان این مراسم از سند شرافت کسب و کار و تجارت فعالان اقتصادی اصفهان و همچنین شتاب دهنده های تجارت الکترونیک و بازاریابی اتاق بازرگانی اصفهان رونمایی شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد