ضرورت همراهی صنعت و دانشگاه در کاربردی شدن رشته های دانشگاهی

۹

مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان گفت: همراهی و همگامی صنعت و دانشگاه در توسعه آموزشی برای کاربردی کردن رشته های دانشگاهی و به کارگیری نیروهای توانمند و متخصص در صنعت کشور ضروری است.

دکتر علی کرباسی زاده در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه خبری شاخص اقتصاد افزود: هماهنگی کامل دانشگاه با بخش خصوصی در جهت پرورش و آموزش نیروهای متخصص، تغییر دروس‌ دانشگاهی، همکاری و تعامل همه جانبه هیات علمی، اساتید دانشگاه، دانشجویان، فعالان صنعتی و بنگاه‌های اقتصادی از اقدامات مهم در راستای شکوفایی، بهره وری و توسعه طرح پویش اشتغال است.

وی اظهار داشت: مساله اساسی در حوزه نظام آموزشی دانشگاه این است که نظام آموزشی دانشگاه بر مبنای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها، هیات علمی و زیرساخت خود برای جذب دانشجویان در سراسر کشور و دانشگاه‌های مختلف طراحی و برنامه ریزی کند و واقعیت‌ها و نیازهای کنونی صنعت، بازرگانی، خدمات، کشاورزی و معدن را در نظر بگیرد.

کرباسی زاده ادامه داد: محتوای  دروس‌ دانشگاهی باید بر مبنای نیاز بازار، صنعت، معدن و کشاورزی طراحی شود و میزان جذب نیروهای آموزشی در رشته‌های مختلف بر مبنای نیاز و تقاضای بازار صورت بگیرد در غیر این صورت زمان، فرصت و جوانی را از دانشجویان و‌جوانان می‌گیریم و به آن‌ها آموزش‌هایی می‌دهیم که در فارغ التحصیلی و پس از آن تقاضایی برای توانمندی علمی خود نداشته باشند.

مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان اضافه کرد: همچنین افرادی که به صورت تک بعدی، تئوری و دانشگاهی آموزش دیده آند با ماهیت، واقعیت، ضرورت و نیازهای بنگاه‌های اقتصادی آشنا نیستند.

کد ۲۳

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد