فرش نگین اطمینان؛ برندی برای همه سلیقه ها

7

رئیس هیأت مدیره گروه نساجی اطمینان گفت: تنوع محصولات از نظر طرح، نقشه، میزان تراکم و تولید فرش برای همه اعضای خانواده از کودک تا بزرگسال و از خانواده های کم درآمد تا ثروتمند با همه سلیقه ها و با تراکم های ۷۰۰، ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰، برند ما را پرفروش و جذاب کرده است.
مهندس سید جواد سجادی در مصاحبه اختصاصی با پایگاه خبری- تحلیلی شاخص اقتصاد درخصوص ایده شرکت گفت: تولید در خانواده سجادی سابقه بسیار دارد. ما خانوادگی با شعربافی، پارچه بافی و فرش دستباف بزرگ شده ایم؛ اما از سال ۷۴ به صورت حرفه ای وارد حوزه فرش ماشینی شدیم.
وی افزود: گروه نساجی اطمینان (شرکت صنایع نساجی نگین اطمینان ایرانیان ) یکی از مجموعه های عظیم تولید فرش ماشینی است که از سال ۱۳۷۴ در قطب صنعت فرش ماشینی ایران، شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی واقع در شهرستان آران و بیدگل تاسیس شده و طی سال ها فعالیت خود در صنعت نساجی کشور توانسته است در راستای تامین‌ نیاز و سلیقه مشتریان با استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژی های بافت دنیا و بهره‌گیری از متخصصان مجرب، انواع فرش‌های ماشینی را با تراکم بالا، در طرح ها و رنگ های مختلف تولید کند.
سجادی تصریح کرد: این گروه شامل سه واحد عظیم تولیدی فعال است که در هر واحد محصولی منحصر به فرد تولید می شود. در واحد شماره یک ( تولید ) با بهره گیری از دانش روز دنیا اقدام به تولید انواع فرش ۱۲۰۰شانه (ریزبافت ترین فرش ماشینی جهان) و ۱۰۰۰و۷۰۰ شانه دستبافت گونه نموده است. در واحد شماره ۲ (اوپال)، در سال ۱۳۹۶ در راستای نیاز بازار و به منظور پاسخ به سلیقه مشتریان و با هدف تولید فرش ماشینی در شانه پایین و تولید محصول گبه و گلیم به بهره برداری رسید. این واحد شامل دستگاه های بافندگی ۵۰۰ شانه و گلیم از کمپانی واندویل بلژیک است.
وی درخصوص افتخارات این شرکت افزود: از افتخارات گروه نساجی اطمینان، کسب عنوان صادرکننده نمونه فرش ۱۲۰۰شانه در سه سال متوالی ۹۵،۹۴و۹۶ و واحد نمونه صنعتی استان در سه سال ۹۴،۹۳و۹۶ و تندیس رعایت حقوق مصرف کننده، اخذ نشان ملی استاندارد ایران، اخذ گواهی نامه مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱-۲۰۰۸، اخذ گواهینامه بین المللی مدیریت کسب و کار BTI، اخذ گواهینامه بین المللی مدیریت عالی و کیفی TQM و اخذ گواهینامه تحقیق و توسعه (R & D) بوده است.
این صادرکننده نمونه کشوری در باره صنعت نساجی ایران گفت: صنعت نساجی ایران جزو صنایع برتر کشور است که موتور محرکه صنایع دیگر نیز به شمار می رود. اصفهان از قدیم مهد نساجی کشور بوده و منچستر شرق نامیده می شده است و اکنون آران و بیدگل قطب فرش ماشینی کشور است. پس به این صنعت بها بدهیم تا اشتغالزایی بیشتر شود.
سجادی درخصوص مهم ترین تجربه اش در طول این سال ها افزود: ما پیش از تخصص افراد به استعداد و شخصیت آنها اهمیت و بها می دهیم که درخور برند ما باشند و بعد به آنها آموزش های لازم را می دهیم. از این پس آنها جزو سرمایه های شرکت محسوب می شوند.
عضو هیات مدیره صنایع نساجی ایران درخصوص سابقه نساجی ایران گفت: انجمن نساجی ایران در سال ۱۳۴۰ توسط ارباب حسن تفضلی، لاجوردیان و کاشانی پور تاسیس شده که بنیانگذاران صنعت نساجی کشور بوده اند. این انجمن در همه رشته های صنعت نساجی خدمات ارائه می کند؛ از اصلاح آیین نامه ها و رشد تولید گرفته تا همه حوزه های مرتبط با صنعت نساجی کشور.
سجادی درخصوص چشم انداز شرکت برای ۱۰ سال آینده گفت: پیش بینی آینده در کشور ما بسیار سخت است؛ اما هدف ما افزایش ظرفیت تولید و توسعه بازارهای صادراتی است. ما در ۵ کشور نماینده فعال داریم و امیدواریم که با گشایش های بانکی بتوانیم صادرات را افزایش دهیم.
وی افزود: سالانه ۴۰۰ میلیون دلار صادرات فرش ماشینی داریم که تمام آن از آران و بیدگل انجام می شود و تولیدکنندگان به عنوان صادرکنندگان ملی و استانی برگزیده شده اند.
سجادی درباره فرش دستباف گفت: فرش دستباف از افتخارات ملت ایران است و فرش ماشینی در کنار آن یک محصول است. ماشینی رقیب دستباف نیست؛ زیرا دستباف آمیزه ای از هنر، ذوق، و سلیقه ایرانیان است و ماشینی کنارش جا خوش کرده است.
این تولیدکننده موفق افزود: اگر به فرش دستباف اهمیت داده شود، مزیت صادراتی بسیار زیادی دارد. امروز فرش های دستباف از چین، هند و سایر کشورها هم به تقلید از ایران صادر می شود؛ اما مشتریان خارجی می گویند در هیچ کدام از آنها روح فرش ایرانی مشاهده نمی شود. پس مسئولان باید تلاش کنند تا به جایگاه واقعی خودمان در جهان برگردیم.
سجادی با بیان اینکه شعار شرکت ما «پایداری و تداوم کیفیت» است، افزود: ما سابقه ۲۶ ساله داریم و مطابق با نیازسنجی از مشتریان همه نوع تولیدی داریم؛ اما در زمینه تولید مواد اولیه مثل پنبه مشکل داریم. در حالی که در همه دنیا پنبه ارزش استراتژیک دارد و دارای ارزش افزوده بالایی است. پنبه ۲ دلاری به پیراهن ۴۰۰ هزار تومانی تبدیل می شود. در کشور ما تولید پنبه کافی نیست و از خارج وارد می کنیم.
وی درخصوص چالش دیگر تولیدکنندگان فرش ماشینی گفت: مشکل دیگر اینکه کشورهای تامین کننده را برای ما محدود کرده اند و باید دست ما برای واردات مواد اولیه باز باشد.
سجادی در ادامه به عوارض گمرکی به عنوان چالش بزرگ نساجی اشاره کرد و گفت: ما برای مواد اولیه مثل پشم، پنبه، و الیاف اکریلیک عوارض زیادی پرداخت می کنیم؛ درحالی که عوارض این گونه مواد اولیه در ترکیه صفر است. در نتیجه قیمت تولیدمان نسبت به رقبا زیاد است و ما نمی توانیم در بازارهای جهانی رقابت کنیم.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد