فرصت های خوبی برای کارآفرینی در صنعت برق داریم

۱۰

رئیس انجمن همگن برق و الکترونیک استان اصفهان با بیان این که فرصت‌های خوبی برای کارآفرینی در صنعت برق وجود دارد، گفت: در صورت خودباوری و اعتماد به نفس جوانان، موقعیت مناسبی برای کارآفرینی در این صنعت فراهم است.

سید محسن پورسعید در گفتگو با پایگاه خبری شاخص اقتصاد افزود: صنعت برق جزو صنایع مادر محسوب می‌شود و با گذر زمان و پیشرفت در عرصه فناوری، نیاز ما به انرژی برق بیشتر می‌شود.اگرچه پیش‌تر از متخصصان سایر کشورها نظیر آلمان و آمریکا در کشور استفاده می‌شد اما اکنون صنعت برق در ایران خودکفاست.

وی تاکید کرد: متأسفانه در گذشته مسیر برای فعالیت یک فرد خلاق ایرانی در کشور بسته بود، به همین دلیل این افراد برای انجام فعالیت‌های خود ناچار به انجام آن در سایر کشورها بودند اما اینک قادر به انجام اقداماتی هستیم که پیش‌تر نمی توانستیم.

پورسعید تاکید کرد: با این حال متأسفانه جوانان ایرانی مسیر پیشرفت خود را در آن‌سوی مرزها می‌بینند و این بزرگ‌ترین زیانی است که به ایران وارد می‌شود. ما برای پیشرفت به جوانانی که به خارج مهاجرت کرده اند، نیاز داریم و خروج جوانان مستعد از کشور را بزرگ‌ترین چالش کشور می دانیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد