مشاور اتاق بازرگانی اصفهان:بخش کشاورزی و صنعت تا ۱۸ ماه تحت تاثیر کرونا

15

مشاور اتاق اصفهان با تاکید بر اینکه کشورهای مختلف دنیا باوردارند صنعت و کشاورزی حداقل ۹ تا ۱۸ ماه تحت تاثیر کرونا قرار دارد، افزود: برای اینکه بخش کشاورزی با آسیب های کمتری دوران کرونا را سپری نماید باید به آگاهسازی فعالان این حوزه پرداخته و همزیستی با کرونا را باور کنیم.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد،رضا گنجوی در هشتمین جلسه کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، تصریح کرد:عصر کرونا  میدان جنگی است که روایت ها و هویت های سازمان ها و افراد را تا سالیان سال تحت تاثیر قرار می دهد.

وی افزود: اتاق بازرگانی اصفهان خود را ملزم به تدوین، ترجمه و بومی سازی گزارش های موسسه معتبر مکنزی در موضوع دوران پساکرونا کرده است .

گنجوی تصریح کرد: در این گزارشات طی یک سناریوی خوشبینانه اگر گرمای هوا به کمک بشر بیاید، شیوع کرونا تا پایان خرداد ماه روند نزولی می یابد این در حالی است که در سناریوی بدبینانه گرما موجب توقف شیوع نخواهد شد.

مشاور اتاق اصفهان با تاکید بر اینکه در سناریوی خوشبینانه صنعت در آذرماه از شوک کرونا بیرون می آید، افزود: دراین صورت تغییری در سطح کلان اقتصاد جهان اتفاق نخواهد افتاد.

 وی گفت: در حالت بدبینانه نیز صنعت تابستان ۱۴۰۰ از این شوک خارج خواهد شد که در این حالت تغییرات بزرگی در سطح کلان اقتصاد جهان صورت می گیرد به نحوی که چین جای آمریکا را در اقتصاد خواهد گرفت و همچنین شاهد فروپاشی احتمالی اتحادیه اروپا خواهیم بود.

گنجوی در ادامه بر ضرورت پایش مداوم در زمینه های توان تولید، میزان تقاضا، حمل و نقل، میزان اشتغال و صادرات و واردات در حوزه کشاورزی توسط فعالان این بخش و ارایه راهکارهای پیشنهادی به دولت از طریق شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و شناسایی و مدیریت مناسب ساختار عرضه و تقاضا تاکید کرد.

وی تصریح کرد: شیوع کرونا در منابع انسانی، تامین نقدینگی، زنجیره تامین و الگوی مشتری و بازار تغییر ایجاد می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد