مشکلات واحدهای تولید قیر، به توقف بسیاری از پروژه های عمرانی منجرشده است

16

در میزتوسعه صادرات قیر که به دعوت سازمان صمت و به میزبانی کمیسیون تجارت، خدمات و ارتباطات در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، نوسانات نرخ ارز و خوراک علت توقف بسیاری از پروژه های عمرانی عنوان شد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، در جلسه «میز قیر» که با حضور رئیس و چند تن از اعضای هیات مدیره انجمن قیر استان اصفهان، نمایندگانی از سازمان صمت، اداره کل امور مالیاتی، شرکت شهرک های صنعتی، شرکت پالایش نفت اصفهان و ادراه کل اداره استاندارد برگزار شد، تامین ورق، ارزش افزوده و نوسانات نرخ ارز و خوراک و تاثیر این امور در روند صادرات و مصرف داخلی، از جمله مشکلات فعالان این صنعت عنوان و برضرورت پیگیری جدی «میز قیر » برای رفع این مشکلات در سطوح استانی و ملی تاکید شد.
در این جلسه همچنین از صدور مجوز جدید برای ایجاد واحدهای قیرسازی با وجود مشکلات عدیده در حوزه تامین خوراک واحدهای موجود، انتقاد شد و اعضای این انجمن خواستار کنترل دقیق نحوه توزیع مواد اولیه قیر و جلوگیری از رقابت های ناسالم در بازار بورس شدند.
همچنین، مطرح شد استان اصفهان در سنوات گذشته قطب تولید قیر کشور بود؛ ولی به دلیل مشکلات متعدد، به ویژه تامین ورق، واحدهای قیرساز عملا غیرفعال شده و حتی قادر به تامین هزینه های داخلی خود نبوده و مجبور به تعطیلی هستند.
در ادامه جلسه، راهکارهای قانونی رفع مشکلات فعالان صنعت قیر استان از سوی معاون امور بازرگانی و رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت استان اصفهان ارائه شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد