مصباحی مقدم: مداخله دولت و مجلس در بازار سرمایه هیچ توجیهی ندارد

16

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: اگر بورس دارای استقلال عمل شود، بهترین مکان برای تأمین مالی و سرمایه‌گذاری خواهد بود بنابراین مداخله دولت و مجلس در بازار سرمایه هیچ توجیهی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد از سایت «نود اقتصادی»، غلامرضا مصباحی مقدم اظهار داشت: اگر بورس دارای استقلال عمل شود، بهترین مکان برای تأمین مالی و سرمایه‌گذاری خواهد بود و همچنین برای عرضه کالاها نیز نسبت به سایر بازارها، اولویت و اهمیت بالاتری خواهد داشت.

وی بیان کرد: بنابراین مداخله دولت و مجلس در بازار سرمایه هیچ توجیهی ندارد. قانون‌گذاری حق قوه مقننه است، اما این حق، مجوز ورود نمایندگان مجلس به حوزه اجرای قوانین را نمی‌دهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: قانون، حق نظارت نمایندگان بر بازار سرمایه را به طرح «سؤال» از وزیر اقتصاد، محدود کرده و آنان مجاز نیستند، برای نظارت مستقیم بر بازار سرمایه، وارد عمل شوند.

غلامرضا مصباحی مقدم افزود: هر مداخله‌ای در بازار سرمایه به زیان مردم است، فرقی نمی‌کند موضع‌گیری‌ها و سخنان غیرکارشناسی یا دخالت‌ها از سوی کدام قوا صورت گیرد، زیرا در نهایت، زیان‌دیدگان آن سهامداران خواهند بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد